Anatomiczna wanienka dla dziecka

Anatomiczna wanienka dla dziecka

2019-05-18 Sklepy i zakupy 0

Większość dzieci lubi się kąpać, szczególnie te małe, bo są to dla nich podobne warunki do tych, jakie panowały w brzuszku mamy. Jeżeli kąpiel będzie przebiegać w spokojnej atmosferze, to maluch na pewno będzie zadowolony.

Z czego są wykonane wanienki anatomiczne?

wanienka anatomicznaMałe dziecko jest dość kruche i ma jeszcze nieukształtowany kręgosłup, dlatego też wymaga stałego podtrzymywania w trakcie noszenia na rękach, czy kąpieli. Dla noworodków i niemowlaków, każda czynność jaką z nimi wykonujemy jest nowa, dlatego warto, aby przebiegały one w komfortowych dla niego warunkach. Do kąpieli takiego maluszka najlepsza jest wanienka anatomiczna, ponieważ pozwala maluszkowi swobodnie leżeć bez obawy, że woda wleje mu się do buzi i uszek. W sklepach znajdziemy sporo rodzajów wanienek dla dzieci, mogą to być specjalne wiaderka dla bardzo małych dzieci, czy duże wanienki dla niemowlaków, w której dziecko będzie się kąpać do momentu aż z niej nie wyrośnie. Anatomiczna wanienka różni się od zwykłej tym, że jej dno zostało specjalnie wyprofilowane i umożliwia samodzielne położenie w niej dziecka bez asekuracji rodzica. Niektóre modele posiadają wyciągane wkładki anatomiczne, przez co wanienka będzie dziecku służyła dłużej. Anatomiczny model wanienki jest przydatny od urodzenia do momentu aż dziecko zacznie samodzielnie siedzieć, dlatego z tego względu lepsze są wanienki z wyjmowanym wkładem. Kąpiel dziecka jest zdecydowanie łatwiejsza dla rodzica, gdyż ma wolne dwie ręce i może swobodnie myć maluszka.

W większości przypadków rodziców, którzy nie korzystają z wanienek anatomicznych, muszą dziecko kąpać we dwoje, ponieważ jedno je trzyma na rękach, a drugie myje. Dzięki tej wanience można bez obaw samodzielnie kąpać dziecko, gdyż będzie nieruchomo leżeć w wodzie.