Co warto wiedzieć o instalacji gazowej?

Co warto wiedzieć o instalacji gazowej?

2018-02-15 Motoryzacja 0

 

W naszym kraju już od wielu lat instalacje gazowe cieszą się dużą popularnością i są znacznie tańszą alternatywą dla benzyny, ponieważ gaz kosztuje połowę tego co benzyna. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli chcemy zamontować w swoim samochodzie taką instalację warto udać się do sprawdzonego mechanika.

Instalacje gazowe alternatywą dla benzyny

instalacje lpg RzeszówObecnie na rynku dostępnych jest pięć generacji instalacji gazowych. Instalacja pierwszej generacji jest najstarsza i zarazem najprostsza. Montuje się ją w samochodach z silnikami o zasilaniu gaźnikowym, które nie posiadają katalizatora czy sondy lambda. Z kolei najnowsza generacja instalacji gazowych przeznaczona jest dla aut, które niedawno zeszły z linii produkcyjnej. Najpopularniejszą jest IV generacja, ponieważ większość z nas ma kilkuletnie auta. Jest to tak zwana instalacja sekwencyjna. Należy jednak pamiętać, że to nie my wybieramy jaki rodzaj instalacji zostanie zamontowany w naszym samochodzie tylko mechanik i właśnie dlatego powinien on być sprawdzony, ponieważ zdarza się, że niedoświadczony dobierze zbyt mocną albo zbyt słabą instalację dla naszego silnika i samochód zacznie nam szwankować. To może wiązać się z dodatkowymi kosztami, zaczną się psuć inne elementy silnika. Instalacje lpg Rzeszów to świetne rozwiązanie dla osób, które większość swojego czasu spędzają za kółkiem pokonując wiele kilometrów. Jednak sami również możemy się zdecydować na jej montaż. Dzięki temu codzienne dojazdy do pracy będą o ponad połowę tańsze.

Niektórzy twierdzą, że montaż instalacji gazowych wiąże się z częstszymi wizytami u mechanika, ale to wcale nie jest prawda. Sama mam zamontowaną instalację gazową w swoim samochodzie już od wielu lat i nie pamiętam, abym często odwiedzała mechanika.