Co zawierają szkolenia okresowe bhp dla nauczycieli

Co zawierają szkolenia okresowe bhp dla nauczycieli

2017-10-19 Usługi 0

Nauczyciele jako pracownicy oświaty, tak samo zresztą, jak i inni pracownicy, zobowiązani są do odbywania obowiązkowych szkoleń okresowych. Niemniej specyficzny charakter pracy wpływa także i na zakres tematów poruszanych w trakcie szkolenia BHP.  Co zatem zawierają szkolenia okresowe BHP dla nauczycieli?

O szkoleniach okresowych BHP dla nauczycieli

szkolenie okresowe bhp dla nauczycieliCo oczywiste jak każde szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy tak i to dla nauczycieli zawiera podstawowe kwestie związane z tym jakie są obowiązki nauczyciela pod katem przepisów BHP oraz to jaka jest jego odpowiedzialność, za nieprzestrzeganie owych zasad. Co równie oczywiste dalsza część szkolenia odnosi się do samych przepisów i zasad BHP obowiązujących na terenie szkoły. Poruszane są tu także kwestie zagrożeń na terenie placówek zarówno tych publicznych, jak i niepublicznych, jak i to w jaki sposób przeciwdziałać tym zagrożeniom. Kwestia ta pośrednio związana jest z kolejnym istotnym elementem szkolenia, który w przypadku innych szkoleń nie ma miejsca. Mianowicie  szkolenie okresowe bhp dla nauczycieli porusza także kwestie związane z wypadkami uczniów, sposobami zapobiegania takim wypadkom, a także i tym jak postępować w chwili ich wystąpienia. Poruszane są tu także kwestie organizacji wycieczek szkolnych i zasad zachowania odpowiednich norm bezpieczeństwa. Ostatnią z kwestią jaka jest poruszana  w trakcie szkolenia BH dla nauczycieli jest kwestia chorób zawodowych, na które nauczyciele z racji trudnych warunków pracy mogą cierpieć, i tego jakie formy leczenia oraz odszkodowania im się z tego tytułu należą. 

Szkolenia okresowe dla nauczycieli są o tyle ważne, że nie tylko wpływają one na bezpieczeństwo samych pracowników oświaty,a ale także i uczniów przebywających na terenie placówki. Dlatego tak ważne jest to by były one regularnie organizowane i przeprowadzane we właściwy sposób.