Części do układu hamulcowego wózka widłowego

Części do układu hamulcowego wózka widłowego

2018-11-01 Produkcja i przemysł 0

Układ hamulcowy w wózkach widłowych dba o bezpieczeństwo każdego użytkownika. Aby jednak spełniał swoją rolę należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji oraz częstej wymianie części składowych. Nie można jednak oszczędzać na tak poważnej sprawie, ponieważ sprawny układ zmniejsza ryzyko wypadku na terenie firmy. 

Jak wybrać odpowiednie części?

szczęki hamulcowe do wózków widłowychSzukając odpowiednich części do wózka widłowego warto zwrócić się do renomowanych firm zajmujących się produkcją dedykowanych produktów do danego modelu. Podczas wymiany należy brać pod uwagę wszystkie części układu: bębny, cylindry, ale przede wszystkim szczęki hamulcowe do wózków widłowych. Jest to zagadnienie dosyć sporne, jednak aktualnie na rynku znajduje się tyle rodzajów szczęk, że trudno znaleźć te odpowiadające. Szczęki hamulcowe w zależności od modelu posiadają wiele średnic bębna oraz szerokości okładziny. Wiele z nich dedykowanych jest do kilku modeli, przed zakupem warto się jednak upewnić czy będą pasowały. Na rynku pojawia się wiele zamienników, które teoretycznie jakością nie są gorsze od części oryginalnych. Jednak jeśli mówimy o wyborze szczęk to nie warto oszczędzać, często dopłacając niewielkie pieniądze otrzymuje się znacznie lepszy standard. Po naprawie układu hamulcowego przed pierwszym użyciem powinno się przetestować sprawność hamulców. Wszelkie nieprawidłowości lepiej sprawdzić wcześniej, niż by miało dojść do niechcianego wypadku.

Skomplikowanie budowy układu hamulcowego oraz ilość części do wymiany zniechęca ich właścicieli kosztami. Jeśli jednak cenią sobie bezpieczeństwo pracowników, powinni dokonywać przeglądu wózków tak często, jak to potrzebne. Zwłaszcza gdy są to sprzęty używane od wielu lat. Kiedy zauważysz, że z układem hamulcowym coś jest nie tak, od razu zgłoś usterkę.