Czy kelnerka musi prać obrusy w restauracji?

Czy kelnerka musi prać obrusy w restauracji?

4 czerwca 2019 Usługi 0

Jestem studentką studiów dziennych, ale niestety w weekendy muszę sobie dorabiać, abym miała pieniądze na różne rzeczy mniej lub bardziej potrzebne. W związku z tym, że nie mam doświadczenia, dostałam pracę w restauracji, jako kelnerka. Myślałam, że będzie to prosta praca, ale niestety myliłam się. Jest to praca stresująca, a szef w ogóle przesadza.

Poplamione obrusy muszą być doskonale wyprane

pranie obrusów z restauracjiNie wiedziałam, ze kelnerka ma aż tyle różnych obowiązków. Myślałam, że odpowiada tylko za zamówienia i podaje jedzenie. Myliłam się niestety. Okazało się, że musi dbać o szklanki, talerze i sztućce. Oprócz tego odpowiada również za porządek na sali i na stołach. Zdziwiło mnie, kiedy mój szef kazał mi wybrać poplamiony obrus. Nie wiedziałam, ze do obowiązków kelnerek również należy pranie obrusów z restauracji. Wtedy powiedziałam mojemu szefowi, że jak chce, abym wyprała obrus, to musi mi dodatkowo zapłacić. On powiedział, że to jest zapisane w umowie, jaką podpisaliśmy podczas rozpoczęcia współpracy. Głupio mi się zrobiło, więc nie miałam wyjścia, przerosiłam i wzięłam się za dokładne pranie obrusów z restauracji. Wiadomo, że klienci czasami coś wyleją, czasami coś im skapnie. Musiałam tylko dobrze się do tego przyłożyć, aby szybko zrobić to, co trzeba. Koleżanka, z którą jestem na jednej zmianie doradziła mi w jaki sposób u niech w restauracji się pierze obrusy.

To właśnie dzięki niej dowiedziałam się, jak mam obsługiwać pralkę znajdującą się w restauracji. Już więcej nie sprzeciwiłam się szefowi, nawet jak kazał mi zostać i po godzinach prać te obrusy. W końcu prace się szanuję, a mi w ostatnim czasie naprawdę brakuje pieniędzy, chociażby na opłaty, jedzenie czy na zwyczajne kosmetyki. Praca w restauracji to moja wielka szansa.