Czy warto jeździć na spływy kajakowe?

Czy warto jeździć na spływy kajakowe?

2018-05-22 Sport i rekreacja 0

Ostatnimi czasy spływy kajakowe stały się w naszym kraju bardzo popularne. Wiele osób latem wybiera się na nie i korzysta z tego, co oferuje nam pogoda. Dlaczego warto się na taki spływ wybrać? I czy każdy da sobie na nim radę?

Jak poradzić sobie na spływie?

spływ kajakowy PomiechówekKajaki budzą zainteresowanie wielu osób. Jednak spora część z nich nie decyduje się na wzięcie udziału w tejże zabawie. Dlaczego? Ponieważ paraliżuje ich strach. Spływ kajakowy bez wątpienia jest formą rozrywki i dla wielu osób doskonałą zabawą. Podobnie jak rowerki wodne, z których tłumnie korzystamy. Jednak kajaki niosą za sobą niebezpieczeństwo związane z wypadnięciem z niego, silnym nurtem wody itp. Czy należy się tego obawiać? Nie, wręcz przeciwnie – trzeba podchodzić do tego pozytywnie. W kajaku każdy powinien mieć oczywiście kamizelkę na wszelki wypadek. Powinna znaleźć się tam również woda i pojemnik z jedzeniem. to wszystko gwarantuje bowiem spokojną i pełną radości podróż kajakiem. By kajak się wywrócił potrzeba nie tylko rwącej rzeki, ale i braku rozwagi osób, które nim wpłyną. Wbrew pozorom kajaki są bowiem bardzo stabilne i jeśli korzysta się z nich w odpowiedni sposób, to tak naprawdę nic nie może się stać. Kamizelka natomiast powinna być punktem obowiązkowym, ponieważ ona gwarantuje bezpieczeństwo w razie ewentualnego wywrócenia się kajaku. Dziś oferuje nam między innymi spływ kajakowy Pomiechówek. Warto zapisać się na taki spływ i spróbować swoich sił. Sprawność fizyczna jest na kajakach ważna, ale nie najważniejsza. Ważny jest rozsądek i rozwaga.

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na to, by spędzić urlop na spływie kajakowym. To bez wątpienia jedno z najlepszych połączeń jakie możemy wybrać. Spędzamy bowiem wówczas czas aktywnie, ale mamy również i momenty na odpoczynek, gdy niesie nas nurt rzeki.