Czym pokryć dach?

Czym pokryć dach?

2017-07-19 Budownictwo i nieruchomości 0

Każdy kto chciał zbudować lub remontować dom jednorodzinny zawsze zastanawiał się nad wyborem materiału i konstrukcji do budowy dachu. Jeśli jesteśmy na etapie projektu domu, to pokrycie dachowe możemy wybrać z dowolnego materiału. Jeżeli przeprowadzamy remont lub wymianę starego dachu, wybór pokrycia zależy od stanu wierzby dachowej.

Zasady budowy dachów

dachy konstancin jeziornaW momencie ustalania projektu budowy domu to jesteśmy niczym nie ograniczeni. Projekt pokrycia dachowego można zmieniać na dowolnym jego etapie, nie narażając się na koszty. Sytuacja inaczej się ma w przypadku remontu lub wymiany starego pokrycia, ponieważ jesteśmy ograniczeniu warunkami konstrukcyjnymi. To nie pozwala na wybór odpowiedniego przez nas rozwiązania. Przy wyborze materiałów należy kierować się renomą producenta, wówczas mamy gwarancję, że produkt będzie zgodny z obowiązującymi normami. To pozwali nam na wieloletni spokój i komfort mieszkania. Najpopularniejsza konstrukcją dachową w Polsce to dachy strome. dachy konstancin jeziorna strome nazywane też są wysokimi. Różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale przede wszystkim kształtem oraz rodzajem i kolorem pokrycia dachu. Najbardziej typowe dachy w Polsce to: dwuspadowe, czterospadowe, wieżowy kopulasty, kopertowy, przyczółkowy, pulpitowy, wieża ostrosłupowy, mansardowy polski, niesymetryczny, naczółkowy i mansardowy. Po wyborze rodzaju dachu, należy wybrać czym go pokryjemy: tradycyjna dachówką, bitumiczną lub blachodachówka. Najpopularniejszym jest blachodachówka, jest rodzajem substytutu dachówki. Po zbudowaniu i pokryciu dachu należy jeszcze zamontować rynny. Głównie montuje się rynny plastikowe.

Dach jak górna, najwyższa część budynku. Ma on za zadanie pokrycie i osłanianie domowników przed wpływem działań atmosferycznych, który w połączeniu z dobrą jakością i wykończeniem pozwoli mieszkańcom cieszyć się na długie lata.