Dlaczego pracownicy z Indii są poszukiwani?

Dlaczego pracownicy z Indii są poszukiwani?

2019-07-15 Biznes i finanse 0

Indie to piękny, bogaty kulturowo kraj, chętnie odwiedzany przez turystów z Europy, dla których jest symbolem egzotyki i tajemniczości. Ostatnimi czasy obserwujemy jednak, iż nie tylko Europejczycy przyjeżdżają do Indii, by podziwiać ten kraj, ale obywatele hinduscy coraz częściej decydują się wyjechać na Stary Kontynent.

Pracownik indyjski idealnym kandydatem do pracy

pracownicy z indiiChoć piękne i atrakcyjne turystycznie, Indie są jednak krajem słabo rozwiniętym, w którym czasami ciężko jest znaleźć dobrą ofertę pracy za godnym wynagrodzeniem. Dlatego pracownicy z Indii bardzo często decydują się opuścić swoją ojczyznę i poszukać zatrudnienia w innym kraju, na przykład w Polsce. Warto zauważyć, że są to często ludzie dobrze wykształceni, znający język angielski na wysokim poziomie, posiadający wiele cennych umiejętności, absolwenci szkół, uniwersytetów i kursów. Tacy pracownicy są poszukiwani przez pracodawców, często zgrupowanych w dużych korporacjach i firmach międzynarodowych, gdzie znajomość  języka angielskiego jest podstawą i absolutną koniecznością. Ogólną cechą charakteryzującą obywateli Indii jest również ich pracowitość, sumienność i zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków. Wszystkie te elementy sprawiają, że pracownik pochodzący z Indii jest często poszukiwany przez zagranicznych pracodawców, którzy są w stanie zaoferować mu dużo lepsze warunki zatrudnienia niż rodzimi właściciele zakładów pracy.

Obserwowana od kilkunastu lat tendencja do otwierania rynków pracy na pracowników pochodzących z Indii wydaje się być pozytywna i bardzo korzystna zarówno dla poszukujących pracy, jak i pracownika. Ci pierwsi zyskują dobre stanowisko z odpowiednią płacą i możliwością rozwoju, ci drudzy zaś wykształconych, sumiennych i kompetentnych podwładnych.