Dobra jakościowo mączka rogowa

Dobra jakościowo mączka rogowa

2023-02-24 Rolnictwo i hodowla 0

Warto stosować mączkę rogową w okresie wiosennym. Po równomiernym rozprowadzeniu jej po glebie należy dobrze podlać podłoże, co przyspieszy jej działanie. Jeden kilogram mączki rogowej jest wystarczający na zasilenie powierzchni wynoszącej od ośmiu do dwudziestu pięciu metrów kwadratowych, w zależności od rodzaju roślin oraz przeznaczenia uprawy. Taki nawóz można także w sposób doraźny stosować przez cały rok.

Zastosowanie mączki rogowej

mączka rogowa gdzie kupićCiekawym sposobem na wykorzystanie właściwości mączki rogowej jest jej wymieszanie z kompostem 3 kg na metr sześcienny, co pozwala na dopełnienie go w dodatkowe źródło azotu. Mączkę rogową ją stosować niemal do wszystkich kwiatów, dodatkowo do roślin balkonowych, warzyw, roślin wodnych oraz drzewek ozdobnych czy owocowych. Jest to produkt niezwykle wydajny oraz długodziałający, z tego powodu watro zaopatrzyć ogród w taki skuteczny nawóz. Jeśli zainteresowała nas skuteczna mączka rogowa gdzie kupić warto się dowiedzieć. Należy pamiętać o tym, że zarówno rośliny balkonowe, jak i ogrodowe potrzebują składników odżywczych, aby mogły w zdrowy sposób rosnąć, obficie kwitnąć oraz owocować. Z tego powodu warto zasilać glebę niezbędnymi składnikami pokarmowymi. Stosując w czasie nawożenia kilka prostych, podstawowych zasad, będziemy mogli liczyć na dobre zbiory i jednocześnie zwiększymy odporność roślin na choroby czy szkodniki.

Osoby poszukujące odpowiednich nawozów muszą decydować między organicznymi oraz mineralnymi. Nawozy organiczne są preparatami o wydłużonym działaniu i do najbardziej znanych zalicza się kompost, wióry rogowe i mączkę rogową. Zasadniczo rośliny zasila się w okresie wzmożonego wzrostu, co zaczyna się w lutym i trwa aż do sierpnia. Jeżeli nawożenie trwa dłużej, to rośliny mogą nie przygotować się w odpowiedni sposób do spoczynku.