Elementy stalowe wysokiej jakości

Elementy stalowe wysokiej jakości

2017-11-08 Produkcja i przemysł 0

Od mojego ojca zaraziłem się pasją do majsterkowania. Wielokrotnie spędzaliśmy czas razem w garażu konstruując przeróżne rzeczy. Teraz gdy jestem samodzielny sam w swoim przydomowym warsztacie kontynuuję pasję i zamierzam przekazać ją swoim dzieciom. Ostatnio znowu udało mi się nawiązać kontakt z ojcem by razem popracować.

Wysokiej jakości stal walcowana na zimno

wysokogatunkowa blacha zimnowalcowanaZaczęło się zwyczajnie. Zadzwonił do mnie i powiedział, że potrzebuje pomocy przy pewnym projekcie. Postanowił zrobić pojazd na coroczny konkurs pływania na byle czym. Postanowił skonstruować wielkiego, pływającego łabędzia, ale nie miał pomysłu jak się za to zabrać. Postanowiliśmy wspólnie zrobić projekt. Materiał na który postawiliśmy to wysokogatunkowa blacha zimnowalcowana. Dzięki tego typu obróbce jest ona wytrzymalsza i możliwe staje się zmniejszenie grubości, a co za tym idzie, masy przy zachowanych właściwościach i obniżeniu kosztów. Stop metali zastosowany do jej produkcji dodatkowo wzmacnia te właściwości. Dzięki temu mogliśmy zrobić maksymalnie lekką konstrukcję. Po stworzeniu projektu zaczęliśmy ciąć arkusze w potrzebne nam kształty i spawać, tworząc postać łabędzia oraz zbiorniki z powietrzem dla zwiększenia wyporności. Na koniec wystarczyło pokryć konstrukcję farbą która poza nadaniem koloru miała również chronić przed korozją. W końcu jej przeznaczeniem miało być spłynięcie po rzece. Tak też się stało, wzięliśmy udział w konkursie. I chociaż nie udało nam się wygrać to i tak nie uważam by był to czas zmarnowany. Spędziłem pracowicie czas nadz czymś, czego nigdy jeszcze nie robiłem.

Posiadanie pasji to doskonała metoda na zdobywanie doświadczeń. W tej sytuacji dodatkową zaletą było pogłębienie więzi rodzinnych. W przyszłym roku najprawdopodobniej również weźmiemy udział w konkursie, podejmiemy nowe wyzwanie i powstanie kolejna, jeszcze doskonalsza konstrukcja. W końcu do tej pory nie mieliśmy doświadczenia z pojazdami wodnymi.

Więcej przeczytasz na: steeltrans.com.pl