Gadżety dla małych dzieci

Gadżety dla małych dzieci

2019-07-02 Dzieci 0

Gdy słuchałam moich znajomych, którzy właśnie zostali świeżo upieczonymi rodzicami, o tym, w ile rzeczy zaopatrzyli się do opieki i pielęgnacji dziecka, byłam przerażona. Nie sądziłam, że taki maluch potrzebuje czegoś więcej, niż wygodnego łóżeczka, przewijaka i wanienki do kąpieli. Gdy w końcu zostałam mamą, moje oczekiwania zderzyły się z rzeczywistością. Zdecydowałam się dokupić i przetestować parę dodatkowych rzeczy.

Niezbędniki dla małego dziecka

rożek dla dzieckaNa pierwszy ogień postanowiłam wziąć coś, w czym mogłabym położyć dziecko w innym pomieszczeniu w domu, niż w sypialni. Rozważałam kosz Mojżesza i rożek dla dziecka. Przeglądając oba pomysły w sieci doszłam do wniosku, że nie mamy wystarczająco dużo miejsca w domu, by swobodnie postawić duży kosz na stelażu. Mamy za to obszerną kanapę, na której śmiało mogłabym położyć na niej maluszka w rożku. Tak więc wybrałam miękki niemowlęcy rożek, wykonany w stu procentach z bawełny. Już po krótkim użytkowaniu tej zwiniętej w rożek kołderki przekonałam się, że karmienie i usypianie niesfornego malucha może być komfortowe i przyjemne. Niemowlak czuje się bezpiecznie, jest mu wygodnie i ciepło. Kolejnym „gadżetem”  była podłużna poduszka wałek. Żałuję, że nie korzystałam z jej dobroczynnych właściwości już w czasie ciąży. Jest to genialny sposób na przybranie wygodnej pozycji do spania i karmienia piersią i polecam ją każdej mamie. Dodatkowo łatwo zapakować ją do bagażnika i mieć ze sobą w czasie wyjazdu.

Wiele jest rzeczy, o których myślimy w kategoriach niepotrzebnych i zbędnych, a potem okazują się genialne i ratują nam życie w kryzysowych sytuacjach. Warto popytać znajomych, rodzinę z małymi dziećmi, jakich rzeczy oni używają, które im się sprawdziły, a który okazały się totalnym niewypałem.