Ile kosztuje usługa piaskowania i malowania felg?

Ile kosztuje usługa piaskowania i malowania felg?

2019-07-22 Produkcja i przemysł 0

Felgi to bardzo ważny element nadwozia każdego samochodu. Stan polskich dróg pozostawia jednak wiele do życzenia, w wyniku czego części te ulegają zużyciu w dość szybkim tempie. Aby zapobiec konieczności wymiany tego elementu po krótkim czasie, warto zainteresować się zabiegiem profesjonalnej renowacji.

Zalety piaskowania oraz malowania proszkowego felg

piaskowanie i malowanie proszkowe we WrocławiuNa stan felg samochodowych ma wpływ wiele czynników. Uszkodzenia mechaniczne mogą być powodowane przez uderzające z czasie jazdy kamienie, nierówności w nawierzchni drogi czy nagle i gwałtowne zjechanie w głęboką dziurę. Wpływ ma także ciężar auta oraz warunki atmosferyczne. Jeśli auto nie jest garażowane, wówczas może wystąpić problem korozji. Na szczęście element ten można poddać renowacji, zwłaszcza jeśli zainwestowaliśmy w felgi stalowe. Kompleksowy zabieg, obejmujący usuwanie wgnieceń, piaskowanie i malowanie proszkowe we Wrocławiu to koszt około 150 złotych w przypadku felg stalowych oraz do 500 złotych, jeśli nasze felgi wykonane są z aluminium. Piaskowanie polega na wygładzeniu powierzchni i odpowiednim przygotowaniu jej do malowania. Wyrzucane z pistoletu pod wysokim ciśnieniem powietrze z materiałem ściernym wygładza i oczyszcza nawet trudnodostępne miejsca. Podczas takiego zabiegu dokonać można nie tylko samej naprawy elementu, bowiem możliwe jest także podniesienie wartości estetycznych naszego auta i dobór odpowiadającego nam koloru, który dopasowujemy zgodnie ze swoimi preferencjami.

Podstawowym elementem każdego auta są felgi. Ich wygląd wpływa na estetykę całego samochodu, dlatego wielu kierowców dba o ich nienaganną jakość, zwłaszcza że ta część jest dość mocno eksploatowana podczas jazdy. Kompleksowa usługa renowacji jest w stanie przywrócić felgom odpowiedni stan.