Implanty a uzupełnianie ubytków zębowych

Implanty a uzupełnianie ubytków zębowych

2019-07-06 Zdrowie 0

Czy ubytki w uzębieniu na zawsze skazują nas na to, by obawiać się tak prostych i emocjonalnych reakcji jak śmiech? Oczywiście, że nie. Dzięki rozwijającej się nieustannie nauce jaką jest implantologia, możliwe jest uzupełnienie braków w taki sposób, by nie było po nich żadnego widocznego śladu. Na czym konkretnie polega zabieg wszczepienia implantu?

Rodzaje implantów stomatologicznych

implanty na WoliDwa najbardziej powszechne typy to implanty tytanowe oraz cyrkonowe. Drugie z nich wyglądem przypominają naturalne zęby, co należy uznać za ważny walor estetyczny. Są też uznawane za wysoce zgodne pod względem biologicznym z naturalnymi tkankami. Implanty mocowane są bezpośrednio w kości szczęki poprzez wkręcenie. Po przyjęciu ich przez organizm, nakłada się na nie koronę zębową (sztuczną ceramiczną lub porcelanową, albo tę opracowaną na podstawie usuniętego zęba pacjenta). Należy podkreślić fakt, że prawidłowo wykonany implant zębowy wygląda tak, jak sąsiadujące z nim zdrowe zęby – pod względem kształtu oraz koloru. Aby znaleźć odpowiedniego stomatologa, który dobrze przeprowadzi pacjenta przez całą procedurę – od wizyty wstępnej do ostatniej kontrolnej – należy działać rozsądnie. Nie wystarczy samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła typu „implanty na Woli” i wybranie pierwszego lepszego lekarza. Należy zapoznać się z cennikami poszczególnych dentystów oraz opiniami innych ludzi na ich temat, tak by trafić w ręce osoby, w rękach której będziemy czuć się komfortowo.

Decyzja o wszczepieniu implantów stomatologicznych jest bardzo ważna i nie można podejmować jej w pośpiechu. Warto też upewnić się, czy kwalifikujemy się do zabiegu; jeżeli cierpimy na bruksizm lub cukrzycę, stomatolog może bowiem odmówić przeprowadzenia go w naszym przypadku – podobnie, jeśli istnieją poważne wady w budowie szczęki.