Intrygujący świat mody i kurs wizażu

Intrygujący świat mody i kurs wizażu

2017-12-23 Moda i wygląd 0

Zbliżają się święta, a potem przychodzi czas na obchody nowego roku. Sylwester to dzień, który staramy się spędzić na imprezie tanecznej i w dobrym nastroju. Jest takie stare porzekadło, który mówi, że jaki ostatni dzień roku, taki i cały następny. Dlatego też chcemy, aby był on udany i dobrze zorganizowany.

Nowym wyzwaniem jest udział w kursie wizażu

kurs wizażuOd lat interesuje się wizerunkiem ludzi: tym jak ubierają się i malują. Sam staram się obserwować trendy w modzie i wizażu, ale zawsze brakowało mi czasu i samozaparcia, aby zdobyć doświadczenie i wiedzę w tych, nie oszukujmy się, dziedzinach zdominowanych przez kobiety. Każdy rok rozpoczynam od zaplanowania sobie kilku zadań, które zamierzam wykonać i potem je analizuję. Jednym z nich będzie zapisanie się na kurs wizażu. Chcę nauczyć się wszystkiego. Przede wszystkim chciałbym dowiedzieć się nieco o kosmetykach stosowanych do wykonywania makijażu oczu. Najbardziej interesuje mnie właśnie ta wiedza, w jaki sposób podkreślić oko kobiety, jak wykorzystać ich kształt i dopasować makijaż oka do samego kształtu twarzy. Mam nadzieję, że oprócz takiej wiedzy teoretycznej, kurs wizażu będzie wymagał wykonania kilkugodzinnych praktyk na modelkach. Chciałbym także dowiedzieć się nieco więcej o trikach, jakie stosowane są podczas przygotowywania zdjęć do profesjonalnych sesji fotograficznych. Niejednokrotnie widziałem, w jaki sposób można przy pomocy odpowiednio dobranych kredek do ust, uwypukli ich kształt i wypełnić je, bez używania zbędnych narzędzi graficznych. 

Moje noworoczne wyzwanie pozwoli mi pozyskać wiedzę, której zawsze pragnąłem. Chcę podążać za tym marzeniem i mam nadzieję, że udział w takim kursie wizażu pozwoli mi na pozyskanie niezbędnej wiedzy do kreowania wizerunku innych ludzi. W przyszłości może stanie się to moim głównym źródłem dochodu.