Inwestycja w ekologiczne nawozy

Inwestycja w ekologiczne nawozy

2018-09-04 Rolnictwo i hodowla 0

Rodzina mojego męża od zawsze żyła z płodów rolnych i tego, co dała ziemia. Wiedziałam, że i my w przyszłości będziemy musieli podjąć się trudu jakim jest prowadzenie rentownego gospodarstwa rolnego. Miałam jednak plan jak wprowadzić nieco przestarzałe gospodarstwo w dwudziesty pierwszy wiek.

Dobre nawozy nie muszą być drogie i chemiczne

nawozy sprzedaż kujawsko-pomorskieKiedy powiedziałam swojemu mężowi jaki mam pomysł na nasze przyszłe gospodarstwo złapał się za głowę i zapytał, czy mówię poważnie. Naturalnie odpowiedziałam mu, że tak ponieważ moda na zdrową a przede wszystkim ekologiczną żywność prosto od rolnik rozwijała się w najlepsze a ludzie byli skłonni zapłacić wiele za gwarancję zdrowego odżywiania. Mój mąż nie  do końca wierzył, że plony mogą być urodzajne, jeśli nawóz będzie ekologiczny, a wręcz kompostowy. Poprosiłam go więc o wyznaczenie dla mnie pola, abym mogła spróbować posadzić ekologiczne warzywa i nawozić je tylko w sposób naturalny. Wiedziałam, że żeby znaleźć sprawdzone nawozy sprzedaż kujawsko-pomorskie będę musiała znaleźć troche czasu, jednak wierzyłam, że warto. Udało się znaleźć certyfikowanego producenta i rozpoczęłam swoją pierwszą poważną przygodę z rolnictwem i ekologicznym nawożeniem. Na początku mąż się ze mnie podśmiewywał i pytał czy już mi coś wyrosło. Jednak kiedy spróbował marchwi z mojej części pola sam stwierdził, że w smaku jest nieco inna, znacznie bardziej bogatsza. Podobnie było z ziemniakami. Kiedy miałam sporo plonów postanowiłam je sprzedać.

Chętnych nie brakowało. Kiedy pojechaliśmy na jeden z ryneczków w kujawsko pomorskim okazało się, że mieszkańcy chętnie kupują warzywa nawożone tylko w sposób ekologiczny. Moja marchew zeszła w dwie godziny, podobnie jak ziemniaki. Mąż był w szoku i od teraz nasze pole będzie bio.