Jak w skuteczny sposób odstraszyć gołębie?

Jak w skuteczny sposób odstraszyć gołębie?

2018-02-10 Dom i ogród 0

Gołębie to najczęściej spotykane ptaki, szczególnie w miastach, a wszystko przez nas, ludzi. Dlaczego? Ponieważ dokarmiamy je przez co ptaki przestają się na bać. Co za tym idzie możemy je spotkać praktycznie wszędzie, nie wspominając już o tym, że większość tych ptaków siedzi na naszych balustradach czy balkonach.

Kolce, skuteczny sposób na gołębie

kolce na ptakiWielu mieszkańców bloków zastanawia się jak skutecznie bronić się przed gołębiami czy innymi ptakami, które codziennie przesiadują na balkonach czy elewacjach. Jednak najgorsze jest to, że gołębie pozostawiają po sobie swoje nieczystości, które ciężko posprzątać. Niekiedy zdarza się, że musimy sprzątać po nich co chwila, ponieważ kiedy odstraszymy jedne to za chwile przylatują inne. To, że gołębie się nas nie boją to tylko i wyłącznie wina osób, które je dokarmiają. Ptaki nauczyły się, że przebywając z ludźmi nie będą musiały samodzielnie szukać jedzenia, w ten sposób zaburzyliśmy ich ekosystem. Jedynym i najskuteczniejszym sposobem na odstraszenie gołębi są kolce na ptaki, które są bezpieczne dla zwierząt, gdyż wykonane są z tępo zakończonych drutów, co oznacza, że nie zrobią mu krzywdy. Ich montaż jest bardzo prosty. Wystarczy przygotować powierzchnię, na której będą się one znajdować a następnie posmarować klejem i przycisnąć do podłoża. Kolce możemy montować praktycznie wszędzie, nawet na zaokrąglonych powierzchniach czy tych wykonanych z drewna (wtedy jednak musimy je przykręcić na wkręty). Obecnie producenci starają się, aby kolce estetycznie wyglądały, dlatego możemy kupić je w różnych kolorach czy rozmiarach.

Kolce są najchętniej stosowanym rozwiązaniem na odstraszenie gołębi oraz innych ptaków. Możemy je spotkać w wielu miejscach. Jeśli i my mamy kłopot z przesiadującymi i brudzącymi gołębiami warto rozważyć kupno takich kolców.