Jakie zalety ma piaskowanie lodem?

Jakie zalety ma piaskowanie lodem?

2018-10-17 Usługi 0

Użycie piasku do całkowitego wyczyszczenia lakieru z blachy samochodowej lub innych części karoserii to bardzo dobry pomysł, a jego jedyną wadą jest to, że trwa to dość długo. Jak się okazuje, są lepsze metody na to, by doprowadzić metal do pierwotnego wyglądu. Mowa o suchym lodzie, który jest także wykorzystywany do piaskowania, a jego wydajność jest dużo większa.

Zalety piaskowania suchym lodem

piaskowanie suchym lodemPiaskując z pomocą suchego loda można osiągnąć bardzo dobre efekty. Strumień piasku z piaskarki zazwyczaj ma średnicę nie większą niż pięć centymetrów. Dodatkowo ta średnica jest tylko w maszynach przemysłowych do piaskowania. Posiadając piaskarkę, której wkłady są z suchego lodu osiągniesz lepszy efekt. Nawet w małych maszynach wytwarzany strumień ma średnicę większą niż dziesięć centymetrów, a co za tym idzie jest to niezwykle szybka i wydajna metoda piaskowania. Do tego łatwiej jest utrzymać w czystości miejsce w którym piaskujemy. Dlaczego? Zużyty lód stopnieje po pewnym czasie i nie będzie z nim problemu. Nie jest to drogi materiał do piaskowania, a przy pomocy specjalnych urządzeń można go wytwarzać samodzielnie. Opłaca się to każdemu, kto planuje otworzyć taką działalność gospodarczą. Piaskowanie suchym lodem nie jest jeszcze tak mocno rozpowszechnione, ale coraz więcej osób tą metodę zauważa i decyduje się na korzystanie z niej. Jest to bardzo dobry wybór.

Za pomocą suchego lodu łatwo pozbyć się zabrudzeń, a nawet kilku warstw mocnego lakieru z powierzchni metalowej. Dobrze jest piaskować suchym lodem alufelgi, ponieważ zostaną one bardzo dokładnie i szybko wyczyszczone. Na końcu pracy nie trzeba przejmować się tym, że pomieszczenie wymaga posprzątania. Wystarczy posiadać tylko kratkę odpływową, do której wpadnie woda powstała po stopieniu lodu.