Kasacja samochodów powypadkowych

Kasacja samochodów powypadkowych

2019-04-11 Usługi 0

Części samochodowe były dość chodliwym towarem, jak wielokrotnie przekonaliśmy się w warsztacie. Na tyle chodliwym, by w końcu skłonić nas do rozszerzenia działalności ze zwykłej naprawy samochodów, do ich złomowania. Mieliśmy własną lawetę i dość duży warsztat, więc uznaliśmy, iż będzie to całkiem dobry dodatek do dotychczasowej działalności.

Profesjonalny warsztat kasacji pojazdów

Stacja demontażu pojazdów w Busku-ZdrojuZłomowanie samochodów traktowaliśmy początkowo jak źródło części zamiennych, gdyż zdarzały się przypadki, gdy nawet najbardziej rozbity samochód posiadał mnóstwo całkowicie sprawnych, nowych części, które mogły być przeznaczone do naprawy innego pojazdu tego samego typu. Jednak jako jedyna stacja demontażu pojazdów w Busku-Zdroju, nie mogliśmy narzekać na brak zajęć, a wręcz odwrotnie, często mieliśmy więcej zgłoszeń niż czasu, a jedyna laweta była w ciągłym ruchu. Jednak najlepszym naszym pomysłem do tej pory było nawiązanie współpracy ze służbami pomocy drogowej które na mocy umowy dostarczały nam samochody do kasacji i rozmontowania, oczywiście za odpowiednią opłatą. Same części zamienne okazały się jednak na tyle dochodowym źródłem zarobku, iż owa współpraca nie naruszyła zbytnio naszego budżetu, mimo czasem dość dużych kosztów. Również sama różnorodność samochodów, jakie nam dostarczano i jakie skupywaliśmy do kasacji pozwalała wielu klientom znalezienie u nas podzespołów, których normalnie nie można było dostać w normalnej sprzedaży.

Części w najlepszym stanie, te które były niemal nienaruszone lub zostały przez nas całkowicie odnowione często wystawialiśmy w internetowych portalach aukcyjnych. Tak wystawiony sprzęt bardzo szybko znajdował nabywców, głównie dzięki temu, iż owe części nie były one często spotykane w sklepach motoryzacyjnych.