Kusza pistoletowa – broń myśliwska trzymana w jednej ręce

Kusza pistoletowa – broń myśliwska trzymana w jednej ręce

2017-08-22 Sport i rekreacja 0

Polowanie to pasja wielu osób. Przygotowując się do polowania, szczególną uwagę należy zwrócić na niezbędny sprzęt. Obecnie na rynku jest wiele nowości, wśród których warto wspomnieć o kuszach. Zarówno łuki jak i kusze na polowaniach stosowane są dość rzadko – rzadziej niż broń palna.

Broń myśliwska podobna do strzelby, czyli kusza pistoletowa

dobry sklep z kuszamiMimo wszystko są to urządzenia bezpieczniejsze, które nie powodują w lesie takiego hałasu, a tym samym nie płoszą zwierzyny. Kusza nadaje się idealnie do polowań na mniejsze zwierzęta, chociaż można też wykorzystywać ją do polowania na sarny i inne przeżuwacze. Raczej nie stosuje się kusz w czasie polowania na dziki, bo jak wiadomo, mają one bardzo twardą skórę, więc jej przebicie stanowiłoby niemałe wyzwanie dla kusznika. Warto odwiedzić dobry sklep z kuszami, w którym można liczyć na profesjonalną poradę dotyczącą wyboru sprzętu do polowania. W takich sklepach poza kuszami refleksyjnymi oraz kuszami bloczkowymi sprzedawane są także kusze pistoletowe. Jest to połączenie dwóch urządzeń w jedną całość – kuszy oraz broni palnej (pistoletu). Wyglądem kusza pistoletowa przypomina właśnie pistolet. W sumie zasada zastosowania takiej kuszy jest dokładnie taka sama co broni palnej. Mechanizm działania również jest taki sam. Różnica polega jednak na tym, że kusza pistoletowa może być trzymana w jednej dłoni.

W przypadku broni palnej obie ręce trzeba trzymać na strzelbie, by móc odpowiednio wycelować w dany punkt. Tutaj nie ma takiej potrzeby – kusza pistoletowa idealnie nadaje się do strzelania z jednej ręki i to z dużym prawdopodobieństwem trafienia, choć to zależy w dużej mierze od obsługującego kuszę. Kusze pistoletowe mają to do siebie, że są bardzo wygodne. Taka kusza nie jest ciężka i nie sprawia żadnych problemów w czasie polowania na dzikie zwierzęta.