Łódzka firma, która zaprojektuje mi ogród

Łódzka firma, która zaprojektuje mi ogród

2017-11-25 Dom i ogród 0

Kiedyś żywiłam przekonanie, że jestem we wszystkim najlepsza, a jeśli już niekoniecznie najlepsza, to przynajmniej na wszystkim się znam. Poznałam trochę teorii z danej dziedziny i już mogłam zacząć się mądrować. W ten sposób znałam się na fryzjerstwie, samochodach, budownictwie i medycynie. Na szczęście z wiekiem mi to przeszło.

Od projektowania ogrodów są profesjonalne firmy

projektowanie ogrodów łódźTrochę z wiekiem, a trochę poskromił mnie mąż. Gdy kolejny raz chciałam chciałam wziąć się za projektowanie naszego nowego ogrodu, powiedział, że nie przyłoży do tego ręki. Potrzebowałam dłużej chwili, żeby dojrzeć do tego, że nie obejdę się bez profesjonalnej firmy, która zajmuje się ogrodami. To nie jest tak, że zobaczę zdjęcie ogrodu, kupię wszystkie komponenty i wkopię je w ziemię lub na niej je położę. Ogrody to gleba, na której rosną różne rośliny, z różnymi potrzebami, to system nawadniania, to wreszcie samo położenie ogrodu względem kierunków geograficznych. Usłyszałam to wszystko od pani, z którą rozmawiałam na temat mojemu projektu. Po ostatniej małżeńskiej scysji skapitulowałam i poszukałam w Internecie projektowanie ogrodów łódź. Popatrzyłam na realizacje firm i wybrałam tę, której zdjęcia mnie urzekły. Wtedy też usłyszałam te parę zdań na temat ogrodów. Projekt to nie wszystko. To czysta symbioza. To prawdziwe dzieło, stworzyć na obcej ziemi roślinom takie warunki by się zaadaptowały i pięknie rosły. Skalniak, lilie wodne – to wszystko jest ze sobą połączone. A dbanie o ogród? Mój pomysł stanął na projekcie, ale ten nie uwzględniał już pielęgnacji.

Urzekło mnie to co usłyszałam, więc zaufałam tej firmie. Powiedziałam jak wyobrażam sobie przestrzeń wkoło domu i czego bym oczekiwała. Widziałam, że mój mąż też jest bardzo zadowolony. Owszem – z ogrodu również, ale też chyba przede wszystkim z mojego poskromienia. Nareszcie pokornie poprosiłam o pomoc fachowca.