Magiczny klimat stworzony przez lampy

Magiczny klimat stworzony przez lampy

2017-12-05 Wnętrza 0

Zawsze podobały mi się klimatyczne ogrody, przenoszące w świat baśni, który tak uwielbiałam jako dziecko. Do dzisiaj mam niezwykły sentyment do magicznych klimatów baśniowych powieści. Odkąd więc dowiedziałam się, że będę miała własny ogród, skrzętnie planuje jego wygląd. Chcąc nadać mu magicznego klimatu, chce się oprzeć mocno na odpowiednim oświetleniu.

Lampy nadadzą baśniowości w ogrodzie

lampy ogrodoweWiększość dziewczynek żyje na wpół w baśniowych klimatach z krain ich ulubionych bajkowych bohaterek. Ja również byłam taką dziewczynką, która w okresie dojrzewania zakochała się w bardziej mrocznym, ale nadal baśniowym klimacie rodem z baśni braci Grimm. Pokochałam literaturę fantasy oraz tajemniczość opisywanych w niej krain. Postanowiłam sobie, że kiedyś stworzę ogród, który chociaż w niewielkiej części będzie emanował baśniowym klimatem. I oto okazuje się, że taki ogród będę miała praktycznie za chwilę, kiedy sfinalizuje zakup okazałej posiadłości, położonej nad jeziorem. Ogród, leżący dookoła domu  jest dość sporych rozmiarów, ale dosyć zaniedbany. Wynajęłam już ogrodników, którzy stworzą dopasują ogród do przygotowanego wcześniej projektu. To, co będzie w nim najistotniejsze to lampy ogrodowe, które mają oświetlać ogród nocą, nadając mu magii. Lampy te to nie tylko te postawione przy alejkach. Lampki będą wisiały na drzewach w postaci drobnych kulek lub wielkich lampionów. Będą podświetlać najpiękniejsze miejsca oraz wyznaczać ścieżki między drzewami.

Jako pasjonatka baśniowych klimatów wraz z grupą specjalistów zaprojektowałam ogród wokół nowo zakupionej posiadłości. Ogród ten będzie bazował na świetle. W nocy bowiem oświetlać go będzie tysiące różnorodnych lamp ogrodowych. Będzie to tworzyć niezapomniany klimat. Nie mogę się doczekać ukończenia projektu.