Markizy tarasowe i ich zastosowanie

Markizy tarasowe i ich zastosowanie

2019-07-21 Dom i ogród 0

Są różne sposoby na chronienie przed słońcem pomieszczeń, jednak rolety czy żaluzje nie zacienią nam przestrzeni, np. tarasu. Zrobią to jednak markizy tarasowe, które spełniają te dwie funkcje. Montuje się je nad oknami lub też drzwiami tarasowymi i zacienia zarówno pomieszczenia jak i teren przed oknem. Wytrzymały materiał chroni nie tylko przed słońcem ale też przed deszczem,  można więc być spokojnym, np. o meble na tarasie.  

Korzyści markiz tarasowych

markizy tarasowe warszawaWiększość nas kojarzy markizy tarasowe ze zdjęć kawiarni w małych francuskich czy włoskich miasteczkach. Ten uroczy widok jednak nie jest zbyt popularny w Polsce. Tutaj markizy najczęściej wykorzystuje się nad kwiaciarniami czy nad prywatnymi tarasami lub balkonami. Jakie są ich korzyści, oprócz zacienia powierzchni i ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi? Po pierwsze, można je zamówić na wymiar i dopasować do swoich potrzeb, także pod względem koloru, wzoru czy materiału. Są one wyjątkowo efektowne i estetyczne, dobrze dobrane pod fasadę mogą być częścią zaplanowanej aranżacji. Dodatkowo, materiał nie brudzi się szybko, a ewentualne plamy usuniemy za pomocą ciepłej wody. Markizy oczywiście można bardzo szybko złożyć, samą tkaninę możemy również szybko zdemontować. Jeśli chodzi o markizy tarasowe Warszawa ma do zaoferowania takie, które sterowane są ręcznie lub automatycznie. Wszystko zależy od wybranego przez nas rodzaju.

Tego typu markizy tarasowe świetnie sprawdzą się na naszym balkonie lub tarasie, zwłaszcza jeśli lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu, lecz nie chcemy nadmiernie eksponować się na światło słoneczne, które w okresie leniem może być wyjątkowo niebezpieczne. Montaż jest łatwiejszy a i koszt mniejszy, niż na przykład budowa pergoli tarasowej.