Nietypowe rozwiązania związane z klimatyzacją budynkową

Nietypowe rozwiązania związane z klimatyzacją budynkową

8 grudnia 2017 Maszyny i urządzenia 0

Aby zamontować klimatyzację w budynku mieszkalnym, wystarczy uzyskać zgodę od wspólnoty mieszkaniowej, lub zarządcy budynku. Ale co w przypadku, gdy chcemy zamontować klimatyzację w lokalu użytkowym, znajdującym się na parterze budynku mieszkalnego?

Kiedy potrzebna jest zgoda na instalację klimatyzacji

serwis chłodniczy w WarszawieNiestety coraz częściej spotykamy się z sytuacją, w której mamy do czynienia z urządzeniami klimatyzacyjnymi montowanymi na balkonach, lub elewacjach budynku. Takie rozwiązania nie tylko szpecą wygląd budynku, ale również powodują uciążliwy hałas, związany z ich pracą. Głównym problemem, są tu urządzenia słabej jakości, pozbawione systemu odprowadzania skroplin, oraz posiadające nieprawidłowo funkcjonujące podzespoły. Będąc użytkownikiem jednego z lokali umiejscowionych na parterze, miałem również problem z kapiącą wodą, wprost na klientów wchodzących do mojego lokalu. Chciałem ten problem jakoś rozwiązać zwłaszcza, że równolegle oczekiwałem na decyzję w sprawie instalacji klimatyzacji w moim lokalu. Uchwałą zarządu wspólnoty, była pozytywna decyzja, ale niestety związana z opłatą, za udostępnienie części elewacji dla mojego urządzenia klimatyzacyjnego. Rozwiązaniem moich problemów okazał się profesjonalny serwis chłodniczy w Warszawie, którego przedstawiciel przypadkowo odwiedził moją firmę. Dzięki nim, udało się znaleźć najlepsze z możliwych rozwiązań, które nie tylko przyczyniło się do usunięcia kapiącej wody z klimatyzatorów, ale również do zlikwidowania moich opłat za dzierżawę powierzchni, a co najważniejsze do ogólnego zadowolenia wszystkich mieszkańców, posiadających stare urządzenia klimatyzacyjne. Rozwiązanie było proste i szybkie.

Mój serwisant, zaproponował demontaż i utylizację starych klimatyzatorów, oraz montaż nowoczesnego systemu z centralą na dachu budynku. Całość kosztów po odjęciu starych urządzeń, została zaakceptowany przez wspólnotę, zwłaszcza że zobowiązałem się do zapłacenia większości wydatków związanych z tym montażem.