Nowoczesne narożniki do pokoju dziennego

Nowoczesne narożniki do pokoju dziennego

2018-05-30 Wnętrza 0

Jednym z głównym spraw, którymi należy się zając aranżując mieszkanie jest wybór mebli wypoczynkowych do salonu. Obecnie zarówno w stacjonarnych salonach meblowych jak i w sklepach online z tym asortymentem znaleźć możemy różnorodne meble tapicerowane, które najlepiej sprawdzą się w pokoju dziennym. Dobierając do nich odpowiednie, zdefiniowane przez nas dodatki, stworzymy niepowtarzalną przestrzeń.

Komfort użytkowania dużych narożników pokojowych z zagłówkami

duże narożniki pokojowe z zagłówkamiObecnie nowoczesne zestawy wypoczynkowe to kanapa lub sofa oraz fotel z wygodnym pufem. Odchodzi się już od kanapy z dwoma fotelami, ponieważ zajmują one dużo miejsca i są niepraktyczne. Bardzo dużą popularnością cieszą się za to nowoczesne narożniki, które ze względu na swoją nietypową budowę są w stanie pomieścić więcej osób niż standardowa kanapa. Ponadto możemy je swobodnie wkomponować w każdą przestrzeń. Pomimo swojej nazwy nie musimy ich ustawiać w rogu salonu. Wręcz przeciwnie w modzie ostatnio są rogówki, które stawia się w centralnym miejscu pokoju, zazwyczaj naprzeciwko stolika z telewizorem. Dzięki temu mamy do niego swobodne dojście. Producenci pomyśleli o takim jego ustawieniu i obijają go z każdej strony taką samą tkaniną tapicerską. Dziś wielu z nas ceni sobie wygodę, dlatego jeśli mamy odpowiedni metraż pomieszczeń często wybieramy duże narożniki pokojowe z zagłówkami. Zazwyczaj są one ruchome co ma duży wpływ na komfort użytkowania mebla.

Zarówno narożniki z funkcją spania jak i te wyłącznie do siedzenia zasługują na uwagę kupujących. Drugi z nich ma zazwyczaj większą powierzchnię do siedzenia oraz wygodne dodatki w postaci podłokietników i zagłówków. Jest to bardzo wygodne, jeśli np. chcemy urządzić sobie maraton filmowy lub zaprosić przyjaciół na ważny mecz.