O rejestratorach w kontekście wytrzymałości dysków
Montaż rejestratora wiąże się nie tylko z wyborem odpowiedniego dla niego miejsca w całej strukturze monitoringu. To także wybór profesjonalnego sprzętu o odpowiednich parametrach; w przypadku rejestratora ważne jest „wnętrze” – a więc, między innymi, dobrej jakości nośnik pamięci, w jaki zostanie on wyposażony.
Wytrzymałość dysku do rejestratora – uwarunkowania
O ile użycie dysku komputerowego w trybie całodobowym jest praktycznie niemożliwe (dyski te nie są przystosowane do nieprzerwanej pracy i taki sposób ich wykorzystywania kończy się najczęściej ich zniszczeniem), to dysk do rejestratora jest specjalnie pod wielodniowe użycie zaprojektowany. Wytrzymałe dyski do rejestratorów posiadają bowiem większą pojemność, niż zwykłe dyski komputerowe; pojemność ta mierzona jest w terabajtach, a więc jest znacznie większa, niż pojemność przeciętnego dysku komputerowego. Duża pamięć warunkuje bezpośrednio wydajność dysku. Pamiętajmy, że jeden dysk ma za zadanie obsługiwać często kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kamer w obiekcie – jest to nie lada wyzwanie, stąd warto wybrać dysk o naprawdę dobrej jakości. Jeśli mówimy o wytrzymałości dysku, nie można zapomnieć o wytrzymałość na wysoką temperaturę czy czynniki mechaniczne, takie, jak wstrząsy i drgania. Także nie tylko specyfikacja techniczna i pamięć, ale także dobra jakość materiału warunkuje odporność dysku na różnorodne trudności, pojawiające się w trakcie użytkowania.
W dobie szeroko pojętej komputeryzacji, rozwiązań, mających na celu poprawę bezpieczeństwa jest mnóstwo – od dyskretnych mikrokamer i urządzenia alarmowych, po rozbudowany system monitoringu, współpracujący z połączeniem sieciowym. Owe systemy, współgrające z ludzką czujnością, to droga do realnego, znacznego zminimalizowania zagrożeń.