Ochrona przed zarysowaniem
Kiedy prowadzimy firmę produkującą konkretne produkty, musimy dbać nie tylko o jakość produktów, które schodzą z naszej linii produkcyjnej, ale również o ich odpowiednie zapakowanie, by nie uległy uszkodzeniu podczas transportowania ich z magazynu do sklepu, a następnie do domu konsumenta finalnego. Tylko w takim wypadku sprzedaż oferowanych przez nas dóbr może być efektywna.
Materiały do opakowań ochronnych
Kiedy dobieramy opakowania zabezpieczające do naszych produktów, musimy mieć świadomość tego, ze różne produkty będą potrzebowały różnego typu zabezpieczenia. Przy doborze materiału, który wykorzystamy do zabezpieczenia towaru, musimy wziąć pod uwagę uszkodzenia, jakim mogą ulec konkretne przedmioty podczas transportu. Jednymi z najczęściej wykorzystywanych opakowań są opakowania chroniące przed zarysowaniem. Opakowania tego typu wykonywane są z dwóch materiałów. Po pierwsze, do opakowania wykorzystuje się folię, która pod wpływem zgrzewania jest przyklejana na produkt, co uniemożliwia powstawanie drobnych, powierzchownych zarysowań, które mogą powstać przy oddziaływaniu innych czynników podczas transportowania produktu. Innym, popularnie wykorzystywanym opakowaniem do ograniczania ilości zarysowań (o głębszym charakterze) jest wszelkiego rodzaju oszlifowany styropian, który uniemożliwia przemieszczanie się produktu w zewnętrznym opakowaniu, zabezpieczając produkt przed uszkodzeniami.
Opakowanie danego produktu musimy konstruować, uwzględniając słabe strony produktu. Zazwyczaj staramy się postrzegać produkowane przez nas dobro w kategoriach zalet, jednak w tym konkretnym przypadku konieczne jest zrozumienie słabości naszego produktu i zneutralizowanie ich przy pomocy zewnętrznych materiałów o odpowiednich właściwościach.