Odsysanie tłuszczu czyli zabieg liposukcji

Odsysanie tłuszczu czyli zabieg liposukcji

2018-06-03 Moda i wygląd 0

Kiedy zawodzą drakońskie diety oraz ćwiczenia fizyczne, a dana osoba nie ma już pomysłu na to, w jaki sposób zrzucić zbędne kilogramy, ostatecznym rozwiązaniem może okazać się zabieg liposukcji. Wbrew pozorom wiele osób korzysta z tego typu zabiegów, które nazywane są przez specjalistów chirurgią plastyczną sylwetki.

Badania wykonywane przed zabiegiem liposukcji

liposukcja w ToruniuCały zabieg polega na odsysaniu tłuszczu z konkretnej okolicy – najczęściej chodzi o tłuszcz z okolicy brzucha. Co ciekawe, tłuszcz ten można później wykorzystać do przeszczepu i wprowadzić jego część do pośladków czy piersi, aby poprawić i uwydatnić kształt tych okolic. Trzeba jednak przygotować się na to, że zabieg liposukcji nie należy do najkrótszych. Całość trwa od 2 do 5 godzin w zależności od tego, jaka technika zostanie zastosowana. Przed wykonaniem takiego zabiegu jak liposukcja w Toruniu konieczne jest przeprowadzenie innych badań – najważniejsze jest tutaj badanie krwi. Pobierana jest krew do badania morfologicznego. Najważniejsze wskaźniki to grupa krwi, OB i wskaźniki krzepnięcia. Te ostatnie są szczególnie ważne – badane są takie wskaźniki jak APTT i INR. Oprócz tego bada się poziom kreatyniny, glukozy, elektrolitów (sód i potas). Przed zabiegiem należy również wykonać badanie ogólne moczu i szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Liposukcja to zabieg, który wymaga znieczulenia. W klinikach chirurgii plastycznej stosuje się najczęściej znieczulenie ogólne lub dożylne.

Pobyt w klinice będzie trwał z pewnością 1 dobę. Po zabiegu czas rekonwalescencji wynosi 14 dni. Jeśli są zakładane szwy, to zdejmuje się je po tygodniu. Opatrunek zmienia się tylko w drugiej dobie po zabiegu i w czasie zdejmowania szwów. Jest to zabieg chirurgiczny, po którym efekty widoczne są oczywiście od razu.