Piękny obraz do Twojego wnętrza

Piękny obraz do Twojego wnętrza

2018-05-30 Wnętrza 0

Malarstwo jest w dalszym ciągu jedną z dziedzin sztuki, która prężnie działa, a nawet rozwija się. Mimo iż dzisiejsza technika daje możliwości tworzenia przeróżnych form graficznych, malowany na płótnie obraz jest wciąż bardzo ceniony. Można powiedzieć, że forma ta jest ponadczasowa, czy to jako źródło dochodu, czy jako hobby.

Olej na płótnie

piękny obraz olejny na płótnieTechnik malowania na płótnie jest kilka. Najpopularniejszą jednak pozostaje malowanie farbą olejną. Tworzenie obrazu tą właśnie farbą daje duże możliwości w łączeniu barw, uzyskiwaniu ciekawej gry cieni czy efektu półprzezroczystości. Jej struktura pozwala również uzyskać różne faktury – od gładkiej po wypukłą lub ich mieszanki. Nadanie odpowiedniej faktury pozwala na podkreślenie elementów obrazu lub uwypuklenie pewnych jego części w taki sposób aby oglądający miał wrażenie efektu 3D. Poza niesamowitą kolorystyką, obrazy olejne cechuje również duża trwałość. Od bardzo dawna dzieła malowane stanowią ozdobę wielu wnętrz. Od prywatnego domu, przez urzędy, muzea, a nawet firmy. Obecnie oprócz reprodukcji słynnych dzieł takich malarzy jak Van Gogh, Matejko czy Łempicka możemy zaopatrzyć się w obrazy na zamówienie. Piękny obraz olejny na płótnie idealnie sprawdza się jako prezent. Każda młoda para ucieszy się z własnego portretu, rodzice chętnie dostaną taki podarek na rocznicę ślubu, a szef będzie dumny mogąc powiesić w biurze swoją podobiznę. Nawet najbardziej wymagający projekt na pewno znajdzie swojego wykonawcę.

Oprawione w ramki zdjęcia, ciekawe kolaże czy rysunki węglem lub akwarelą stanowią ciekawe wykończenie wnętrza i jego ozdobę. Nie mniej jednak ręcznie malowany obraz, z odpowiednio dobraną do aranżacji grafiką nieodmiennie od stuleci nadaje wnętrzu duszę. Jest w nim coś na tyle wyjątkowego, że aż nie opisanego.