Proporcjonalne uginanie się sprężyn w materacu

Proporcjonalne uginanie się sprężyn w materacu

2017-08-22 Wnętrza 0

Osoby, które stoją przed wyborem materaców do sypialni, bardzo często nie wiedzą, że mają ogromny wybór. Obecnie można kupić materace wykonane z wielu materiałów. Wśród nich na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Materace kieszeniowe dopasowujące się do ciała

materace niestandardoweW ofercie sklepów znajdują się np. materace kieszeniowe. Inaczej nazywane są one materacami woreczkowymi lub kieszonkowymi. Takie materace wykonywane są najczęściej na zasadzie specjalnych sprężyn kieszeniowych. Sprężyny nie mogą być połączone ze sobą drutem. Stosuje się tutaj warstwę materiału do połączeń. Dzięki takiej technologii materac dopasowuje się do różnych części ciała. To sprawia, że istnieje wiele punktów podparcia, a im jest ich więcej, tym oczywiście lepiej. Wiele punktów podparcia sprawia, że sen jest bardziej komfortowy. Takie materace niestandardowe sprzedawane są nawet na specjalne zamówienie klienta. Firma może wykonać materac, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb. Każda sprężyna w materacu kieszeniowym pracuje oddzielnie. To bardzo ważne, bo dzięki temu materac jest cichy, nie przeszkadza w trakcie snu, kiedy zmieniamy nagle pozycje. Wszystkie sprężyny w tym materacu ułożone są liniowo. Uginanie się sprężyn jest proporcjonalne. Nie powstają żadne wygięte dziury – ciało układa się idealnie na materacu. Kiedy usiądzie się na materacu kieszeniowym, to powstaje zagłębienie, przez które trudno się obrócić.

Jeśli jednak nacisk rozłoży się w trakcie leżenia na materacu, to materiał dopasowuje się idealnie do kształtu ciała. Na pewno jest to dobre rozwiązanie, z którego warto skorzystać, aby zapewnić sobie miły i wygodny sen. Materace kieszeniowe można kupić nawet w sklepach internetowych. Koszt dobrego materacu woreczkowego to ok. kilkuset złotych (ok. 700 zł). Są to materace duże i trwałe.