Przytulnie i ciepło – kominki z płaszczem wodnym

Przytulnie i ciepło – kominki z płaszczem wodnym

2018-07-13 Dom i ogród 0

Zwiększeniu standardu mieszkania, poprawieniu jego strony wizualnej sprzyja instalacja kominka. Miejsce, w którym pali się ogień, epatując ciepłem i przytulnością, tworzy w pomieszczeniu klimat spokoju oraz bezpieczeństwa. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym – kominek nie tylko współtworzy miłą atmosferę domu, lecz także, wspomagając ogrzewanie centralne, lepiej pełni swoją funkcję ocieplającą. 

Płaszcz wodny – zwiększenie funkcjonalności wkładów kominkowych

wkłady z płaszczem wodnym warszawaKominki instalują nie tylko poszukujący odpowiednich efektów wizualnych – płomienie, zarówno te z kadzidełek, świecy, jak i paleniska, to od wieków sposób na dekorowanie pomieszczeń, tworzenie nastroju. Miejsce z płonącym ogniem w domu to przede wszystkim dodatkowe lub alternatywne źródło ciepła. Można pozostawić je w standardowej formie albo wykorzystać maksymalnie, kupując nowoczesne wkłady z tzw. płaszczem wodnym. Istota udoskonalonej formy kominka polega tu na możliwości podłączenia urządzenia do ogólnej instalacji grzewczej. Taki wkład posiada rozwiązanie techniczne, które można nazwać podwójną liczbą ścian. W specyficznej zdubeltowanej obudowie kominka znajduje się woda, która jest przez ogień z paleniska podgrzewana, by następnie oddać swoje ciepło  kaloryferom oraz reszcie pomieszczenia. Polecane np. wkłady z płaszczem wodnym Warszawa posiadają zatem nie tylko niezastąpioną możliwość wizualizacji ognia, lecz także zasadnicze zdolności użytkowe. 

Kominki, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, to obecnie niezwykle modne przedmioty aranżacyjne. Ich użycia nie ogranicza już konieczność posiadania dużego komina lub w ogóle instalacji odprowadzającej. Przyjemnym widokiem ognia można cieszyć się już prawie zawsze i wszędzie, a zastosowanie w technologii produkcyjnej tzw. płaszcza wodnego – jeszcze bardziej zwiększa walory użyteczne palenisk.