Skuteczna walka z insektami

Skuteczna walka z insektami

2019-10-25 Usługi 0

Każdy z nas stara się dbać o porządek w mieszkaniach możliwie najlepiej jak jesteśmy w stanie. Zapewne jednak często zdziwić może fakt, że nawet w bardzo zadbanych mieszkaniach pojawiają się insekty w postaci prusaków czy pluskiew. Najczęściej jest tak, że dostają się one do naszego mieszkania od sąsiadów lub też przynosimy je nieopatrznie do naszego domu z meblami czy zakupami.

Nowe metody zwalczania pluskiew 

likwidacja pluskiewGeneralnie pluskwy nie są owadami, które mogą powodować jakieś poważne szkody ale jednak już sam fakt obecności tych owadów w domach jest odrażający. Owady te prowadzą nocne życie i dlatego często nawet nie mamy świadomości, że mieszkają one w naszych domach razem z nami. Uwielbiają one nie tylko miejsca zacienione ale również i wilgotne. W związku z tym bardzo chętnie lokują się za szafkami czy pod wannami w łazience. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest likwidacja pluskiew to mamy obecnie bardzo dużo różnych możliwości. Początkowo, gdy jeszcze problem nie przyjął zbyt dużej skali to możemy spróbować zaopatrzyć się w specjalne preparaty chemiczne mające za zadanie zwabienie oraz unicestwienie pluskiew poprzez ich otrucie. Często jednak takie rozwiązania nie działają w pełni i część owadów zostaje. Warto więc poważniej pomyśleć o zastosowaniu najskuteczniejszej obecnie metody czyli ozonowania. Sposób ten polega na wtłoczeniu gazu jakim jest ozon do wnętrza naszego mieszkania. Gaz skutecznie zabije insekty.

Na chwilę obecną ozonowanie jest metodą zaliczaną do zdecydowanie najbardziej skutecznych zarówno jeśli chodzi o zwalczanie pluskiew jak również i innych owadów. Dość często spotykanym problemem jest również obecność prusaków w naszych domach. Owady te znane są również jako karaluchy. Ozon jest stanie skutecznie sobie poradzić również z nimi.