Sportowych imprez coraz więcej

Sportowych imprez coraz więcej

2019-06-30 Sport i rekreacja 0

Jest nas coraz więcej, więc taka inicjatywa w końcu musiała się pojawić. Nasza biegowa grupa, założona dwa lata temu, do tej pory nie miała okazji uczestniczyć w zawodach u siebie, bo nie było żadnej sportowej imprezy dla biegaczy. Postanowiliśmy to zmienić. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy o organizacji biegu.

Zawody tylko z profesjonalnym pomiarem

profesjonalny pomiar czasu w sporcieOczywiście mieliśmy świadomość tego, że czeka nas mnóstwo pracy, ale motywacji nam nie brakowało. Bardzo zależało nam na tym, żeby biegowa brać pojawiła się także u nas i byśmy mogli zaprezentować naszą grupę mieszkańcom regionu. Planowanie zaczęliśmy od szukania wolnego terminu, a z tym bywa trudno. Kalendarz jest wyjątkowo napięty. Na szczęście udało się znaleźć taką datę, która nie kolidowała z żadną biegową imprezą w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Zdecydowaliśmy się, że dystans będzie wynosił 10 km. Niektórzy woleliby o połowę krótszy, ale uznaliśmy, że to wyzwanie, któremu każdy, nawet amator, będzie w stanie podołać. Potem rozpoczęliśmy poszukiwania firmy, która ogarnie kwestie techniczne, w końcu profesjonalny pomiar czasu w sporcie czy kwestia zapisów to priorytety. Szczególnie precyzyjnie mierzone rezultaty są dla zawodników istotne, ponieważ mogą się nimi oficjalnie pochwalić albo wpisać do swojego sportowego notatnika. Na szczęście ofert firm, które zajmują się przygotowaniem zapisów do imprez sportowych i pomiarem czasu na zawodach, jest sporo i znaleźliśmy taką, która spełniała nasze wymagania.

Wykonaliśmy także atest trasy, bo to kolejna istotna kwestia. Sporo czasu zajęło nam poszukiwanie sponsorów, przygotowywanie pakietów startowych czy organizowanie dodatkowych atrakcji. Były to jednak całkiem przyjemne obowiązki. Co więcej, nasza inicjatywa spotkała się z miłym przyjęciem otoczenia. Wiemy więc, że warto było ją podjąć.