Sposób na wolny czas

Sposób na wolny czas

17 kwietnia 2018 Sport i rekreacja 0

Paintball to jedna z najpopularniejszych gier zespołowych ostatnich lat. Kilka lat temu pojawiła się na naszym rynku i do dnia dzisiejszego cieszy się ogromną popularnością. Co ciekawe znalazła swoich zwolenników zarówno wśród dzieci młodzieży jak i trochę starszej grupy odbiorców. Znaczy to mniej więcej tyle, że jest ona dla każdego. Ale na czym polega tak wielka popularność tej gry zespołowej?

Paintball- dlaczego popularny?

paintball lodzPaintball to jedna z najbardziej lubianych gier zespołowych. Łączy w sobie elementy rywalizacji z jednoczesną koniecznością działania w grupie. Zasady są dziecinnie proste. Mianowicie uczestnicy muszą podzielić się na dwie drużyny a następnie strzelają w siebie żelatynowymi kulkami wypełnionymi farbą. Osoba trafiona opuszcza pole walki. Cała zabawa zaczyna się wówczas, kiedy do gry włączymy elementy strategii wojennej. Gra ta potrzebuje dużej przestrzeni. Organizowana jest zatem zazwyczaj w lasach. Organizatorzy ogradzają teren tak, aby nikt nie pożądany nie mógł stanąć na linii strzału. Co ważne nie należy niczego się bać. Trafienie kulką z farbą jest bezbolesne. Należy jedynie zachować odpowiednią odległość. Największe pole do paintballa znajduje się w Łodzi. Przewidziane są na nich różnego rodzaju atrakcje dla uczestników. Dlatego paintball lodz cieszy się taką popularnością. Z pewnością jest to forma aktywnego wypoczynku dla każdego.

Wydaje się, że paintball dość mocno zakorzenił się w naszej świadomości, jako wyjątkowa gra zespołowa, na pewno warta uwagi. Sprawia, że ludzie pracują zespołowo, dodatkowo świetnie się przy tym bawiąc. Co ciekawe jest bardzo popularną rozrywką na różnego rodzaju wyjazdach integracyjnych, czy wieczorach kawalerskich. Jedno jest jednak pewne. Jest zapewne warta uwagi i każdy powinien spróbować w niej swoich sił.