Sprzęt do wędkarstwa gruntowego

Sprzęt do wędkarstwa gruntowego

2019-03-22 Rozrywka 0

Obecnie wędkarstwo to już nie tylko zwykła wędka bambusowa i spławik. Na chwilę obecną metod łowienia ryb jest bardzo dużo. Jednym z najpopularniejszych sposobów łowienia jest obecnie metoda gruntowa. Polega ona na posyłaniu zestawów na bardzo dalekie odległości od brzegu a sygnalizacje brań możemy zaobserwować na wędzisku lub elektronicznym sygnalizatorze. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. 

Solidny sprzęt wędkarski 

sprzęt method feederW ostatnich latach bardzo dużą popularnością zaczęło cieszyć się wędkowanie sposobem znanym w gronie wędkarzy jako method feeder. Ten sposób wędkowania jest w zasadzie odmianą wędkarstwa gruntowego. Do tego sposobu musimy posiadać specjalne akcesoria, których jest na rynku dość spora ilość. Jeśli chodzi o sprawdzony sprzęt method feeder jest sposobem wymagającym głównie specjalnej wędki oraz podajników. Podajniki do tego sposobu wędkowania swoim kształtem przypominają łezkę wykonaną z ołowiu. Na niej znajdują się plastikowe wypustki stanowiące korpus podajnika. Dzięki nim możliwe jest łatwiejsze nakładanie zanęty do podajnika. W sprzedaży obecnie jest dość sporo różnego rodzaju podajników. Jednym z najbardziej popularnych w ostatnich latach jest podajnik określany jako banjo z racji swojego okrągłego kształtu. Wybierając sprzęt do wędkowania metodą gruntową warto również pomyśleć o wędce z miękką szczytówką. Dzięki niej będziemy mogli łatwiej zauważyć brania ryb. 

Jeśli zaopatrzymy się w wędkę z twardszą szczytówką to możemy z powodzeniem jej używać przy łowieniu tą metodą ale wówczas konieczne będzie dodatkowe kupno sygnalizatora elektronicznego. W tym sposobie wędkowania nie ma bowiem spławika więc brania ryb musimy dostrzegać na samym wędzisku. Dużo osób w sprzęt do tej metody łowienia zaopatruje się w Internecie.