Tomografia w województwie mazowieckim

Tomografia w województwie mazowieckim

2019-07-06 Zdrowie 0

Czasem zdarzy się, że musimy mieć wykonane badania o jakich nawet nie słyszeliśmy. Jest to zwykle dość przerażające doświadczenie, bo jeżeli czegoś nie znamy to ta rzecz tym bardziej wzbudza w nas strach – jest to więc całkiem normalne. Mimo to warto jest wtedy znaleźć lekarza, który wytłumaczy na czym dane badanie polega i w ten sposób nas uspokoi.

Tomografia wolumetryczna czyli CBCT

tomografia wolumetryczna mazowieckieOstatnio moja mama znalazła się w niezbyt przyjemnej sytuacji, gdzie trzeba było pojechać z nią do szpitala oraz wziąć skierowanie na parę badań, o których ani ja, ani ona nigdy nie słyszałyśmy. Jednym z tych badań była tomografia wolumetryczna – lekarz powiedział nam tylko tyle, że dzięki tym będziemy mogli sprawdzić czy zmieniło się coś w twarzoczaszce czy zębach mojej mamy. Cóż, niby była to jakaś informacja, ale nie zostało nam wytłumaczone jak owe badanie będzie wyglądać ani czy będzie bolało. Mimo to musiałam znaleźć lekarza, który owe badanie przeprowadzi. Tomografia wolumetryczna mazowieckie była oferowana przez kilku doktorów w województwie, ale zdecydowałam się na tego, który był najlepiej oceniany w internecie. Okazał się być naprawdę miły i doświadczony – wytłumaczył jak będzie przebiegać badanie i na czym ono polega, a także powiedział, że jest to badanie szybkie, bezpieczne oraz bezbolesne. Takie też się okazało, a mama sama teraz mówi, że nie wie czego właściwie tak bardzo się bała.

Jeśli musimy wykonać badania takie jak tomografia wolumetryczna, to szukajmy lekarzy, którzy są w stanie wyjaśnić pacjentowi na czym będzie polegało badanie, ponieważ to bardzo istotna część, żeby badana osoba wiedziała co się z nią dzieje, dzięki czemu nie będzie się stresowała ani nie zacznie panikować naprawdę ważne, by nie zrazić się do badań.