Twarda oprawa pracy dyplomowej

Twarda oprawa pracy dyplomowej

2019-08-27 Sklepy i zakupy 0

 

Odpowiednio dobrana okładka nadaje wyższą rangę oprawianym dokumentom, ale przede wszystkim dba o ich bezpieczeństwo. Twarde okładki kanałowe znajdują szczególne zastosowanie w oprawianiu prac licencjackich, inżynierskich i magisterskich oraz rozpraw doktorskich, nadając im szczególnie prestiżowy i elegancki charakter.

Oprawianie prac dyplomowych w okładki kanałowe

twarda okładka kanałowaNajlepszą i najpopularniejszą formą oprawianie pacy dyplomowej jest twarda okładka kanałowa ze względu na prestiżowy, elegancki wygląd, ale przede wszystkim praktyczność i zabezpieczenie. Jest ona wykonana z grubej tektury, z zewnątrz natomiast wykończona jest okleiną o fakturze lnianego płótna z zamocowaną na grzbiecie metalową listwą. Najczęściej występują w czterech kolorach: bordowym, ciemnozielonym, granatowym i rzadziej czarnym z wytłoczonym na złoto napisem (praca licencjacka, inżynierska, magisterska, rozprawa doktorska lub napis według uznania). Oprawa ta jest znacznie trwalsza i bezpieczniejsza od innych sklejek w miękkich oprawach, w dodatku twarda okładka nadaje pewnej elegancji i prestiżu danej pracy dyplomowej, w związku z czym jest najczęściej wybieraną formą oprawiania prac na zakończenie szkoły wyższej. Jest to również bardzo szybkie rozwiązanie, ponieważ praca oprawiona w taką okładkę jest gotowa do użytku w przeciągu paru chwil bez konieczności dziurkowania czy sklejania, ale posłużyć może na znacznie dłużej. W związku z tym może zostać pamiątką (po obronie pracy dyplomowej) na bardzo długi czas.

Twarde okładki kanałowe są nie tylko bardzo efektowne i estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Odpowiednio zabezpieczają oprawiane dokumenty czy pracę dyplomowej, jednocześnie nadając im prestiżowy i elegancki wygląd, który podkreśla wagę wydarzenia, jakim jest obrona pracy dyplomowej.