Usługi sprzątania w dużym mieście

Usługi sprzątania w dużym mieście

2018-05-26 Usługi 0

Rynek usług utrzymania czystości we Wrocławiu jest bardzo rozdrobniony. Na rynku wrocławskim działa kilka dużych firm sprzątających oraz kilka tysięcy małych podmiotów. Duże firmy są zainteresowane dużymi kontraktami wartymi kilka milionów złotych oraz kontraktami przetargowymi. Dla małych firm pozostają małe zlecenia sprzątania firm. oraz mieszkań. 

Rynek usług porządkowych

firma sprzatajaca wroclawRynek usług porządkowych charakteryzuje się bardzo dynamicznym rozwojem. Małe firmy sprzątające nie narzekają na brak zleceń. Wśród klientów małych firm sprzątających są firmy oraz klienci indywidualni. Małe firmy sprzątające mogą także liczyć na kontrakty długoterminowe. W branży utrzymania czystości coraz bardziej liczy się jakość usług. Jak mówi jedna z właścicielek małej firmy sprzątającej, jeżeli klient jest zadowolony z usług to zostanie z nami na lata. Bardzo dużo klientów są to mali przedsiębiorcy, którzy zlecają sprzątanie swoich biur. Są to małe biura od 40 do 200 metrów kwadratowych. Usługi sprzątania w takich biurach polegają na myciu podłogi, usuwaniu kurzu z mebli biurowych oraz odkurzania dywanów. Kluczem do sukcesu małej firmy sprzątającej jest zdobycie kliku małych klientów biznesowych. Jeżeli posiadamy w swoich aktywach trwałych sprzęt specjalistyczny np.: szorowarki czy podnośniki koszowe, możemy liczyć na lepsze kontrakty. Na portalach ogłoszeniowych po wpisaniu parametrów firma sprzatajaca Wroclaw możemy zapoznać się z wieloma ofertami od małych firm sprzątających. 

Małe firmy sprzątające także wprowadzają na rynek specjalistyczne usługi. Wśród małych firm sprzątających są firmy, które świadczą usługi mycia okien na wysokościach, usługi polimeryzacji i inne usługi. Jest to naturalne w rozwiniętych gospodarkach że rynek usług, nawet rynek usług prostych, staje się mocno wyspecjalizowany. Takie firmy mogą liczyć na wysokomarżowe usługi jednorazowe.