Usuwanie lepiku w mieszkaniach

Usuwanie lepiku w mieszkaniach

6 czerwca 2019 Budownictwo i nieruchomości 0

Parkiet na stale przymocowany do podłoża jest o wiele lepszy, niż tak zwany parkiet pływający, ponieważ w przypadku renowacji można używać cykliniarek, zamiast pracy szlifierką taśmową. Jednak w przypadku zmiany podłogi trzeba usunąć lepik ,który był używany do klejenia klepek. W Warszawie są specjalni fachowcy, którzy zajmują się usuwaniem lepiku. Robią to w bardzo profesjonalny sposób.

Usuwanie lepiku z posadzki

usuwanie lepiku w WarszawieAby usunąć taki lepik trzeba zastosować specjalne frezarki, które do tego służą. jest to metoda mechaniczna, która nie posiada żadnych wad, poza tym, że trzeba ja wykonywać ręcznie. Usuwanie lepiku w Warszawie to częsta usługa, jeśli ktoś kupił mieszkanie, które wymaga zmiany parkietu. Fachowcy przenoszą na miejsce pracy frezarkę, która dokładnie zrywa lepik. Po takim zrywaniu zazwyczaj nie ma pyłu, ponieważ frezarki posiadają system odkurzania. Cały lepik ląduje w workach i jest on utylizowany. Usuwanie lepiku nie jest usługą, która trwa bardzo długo. Aby usunąć lepik z podłogi o powierzchni czterdziestu metrów kwadratowych trzeba około czterech godzin. Pracuje się szybko, ponieważ dzięki temu lepik nie ma szans na rozgrzanie się. Nie klei się, ani nie zatyka frezarki. Taka usługa jest często zamawiana przez osoby, które zarabiają na renowacji mieszkań, a następnie ich odsprzedaży. Po usunięciu lepiku można położyć na posadzce nową podłogę.

Lepik to substancja, którą bardzo dobrze łączy się z posadzką, dlatego bez specjalistycznego sprzętu trudno jest sobie z tym poradzić. Jednak fachowcy znają wiele sposobów na to, by poradzić sobie z lepikiem. Frezarka to najszybsze rozwiązanie, które umożliwia wykonanie pracy bez masy pyłu. Dodatkowo nie trzeba używać preparatów chemicznych do tego, a następnie długo wietrzyć mieszkania.