Wypadki w domu na codzień

Wypadki w domu na codzień

2018-06-18 Bezpieczeństwo 0

 

Na pewno wszyscy słyszeliśmy o tym, że wypadki bardzo często zdarzają się w domu. Jest to jak najbardziej prawda. Czasem przecież bardzo niewiele trzeba, aby zrobić sobie krzywdę. Najczęściej oczywiście dzieje się to przez naszą nieuwagę. Ile razy się zdarza, że ktoś sobie złamie nogę lub skręci kostkę na prostej drodze? Naprawdę takich sytuacji jest bardzo dużo.

Zagrożenie na terenie gospodarstwa domowego

wypadki na terenie gospodarstwaBardzo ważne jest to, żebyśmy w domu mieli zawsze apteczkę i wiedzieli jak z niej korzystać. Jak zawinąć bandaż czy ucisnąć ranę, aby nie tracić krwi. Trzeba być przygotowanym na wiele sytuacji niebezpiecznych. Takie wypadki na terenie gospodarstwa to codzienność. Każdego dnia dzieje się coś nieprzewidzianego. A to przetniemy sobie palec nożem, zranimy się maszynką do golenia, uderzymy o róg szafy, spadniemy z krzesła lub drabiny. Przecież to się dzieje w każdym domu, a co dopiero mówić o dużych gospodarstwach, gdzie znajdują się różnego rodzaju maszyny, pojazdy. Chodzi tu nie tylko o maszyny typu krajalnica do chleba, mikser czy toster, ale także takie jak wiertarka, wkrętarka, młotek, prasa do zboża, piła do drewna i wiele innych. Jak widać przebywanie w domu też może być niebezpieczne. Dlatego trzeba mieć w domu zawsze dobrze wyposażoną apteczkę i wiedzieć czego jak należy użyć. Tam zawsze są odpowiednie preparaty które umożliwią nam zatamowanie krwi czy zabezpieczenie rany zanim znajdziemy się w szpitalu.

Najlepiej na co dzień stosować się do wszelkiego rodzaju instrukcji i zawsze odpowiednio zabezpieczać sprzęt, aby nikomu nie stała się żadna krzywda. Nie należy też zostawiać na wierzchu ostrych i niebezpiecznych narzędzi takich jak nożyczki, noże, gwoździe, wykałaczki, śruby, piły do drewna oraz wiele innych. Trzeba po prostu myśleć o ewentualnym zagrożeniu.