Zastosowanie mat rehabilitacyjnych

Zastosowanie mat rehabilitacyjnych

2018-04-10 Zdrowie 0

 

Bóle pleców doskwierają nam coraz częściej. Najczęściej są one spowodowane przez aparat kostno-wiązadłowy i przede wszystkim cały garnitur mięśniowy kręgosłupa oraz tylnej ściany klatki piersiowej, a także tylnej strony miednicy. Bóle te potrafią mocno utrudniać codzienne funkcjonowanie. Ważna jest więc odpowiednia profilaktyka.

Duża skuteczność działania mat rehabilitacyjnych

maty rehabilitacyjneW przypadku przewlekłego i ostrego bólu pleców, profilaktyka to przede wszystkim stosowanie odpowiedniego sprzętu, zwłaszcza zaawansowanych mat leczniczych. Bóle pleców wywoływane są przez zwyrodnienia w obrębie kątów żeber, kolców biodrowych tylnych oraz przede wszystkim kręgów kręgosłupa. Najczęstsze schorzenia dotyczące kręgosłupa, to osteofity, dyskopatie oraz przykurcze mięśniowe. Osteofity to wyrośla kostne, ograniczające ruchomość oraz powodujące często ucisk na tkanki, co jest z kolei przyczyną bólu. Dyskopatie to przepukliny jądra miażdżystego krążków międzykręgowych. Przykurcze mięśniowe najczęściej są spowodowane przez przyjmowanie niefizjologicznych pozycji ciała. Wszystkie te schorzenia odznaczają się wyjątkowo dużym uczuciem bólu. Maty rehabilitacyjne skutecznie pomagają w jego łagodzeniu, gdyż dzięki ich stosowaniu, przywraca się naturalny bilans mięśniowy, co w konsekwencji prowadzi do prawidłowych wartości kątów fizjologicznych krzywizn kręgosłupa. Skutecznie łagodzi to doznania bólowe.

Bóle pleców dotykają nas coraz częściej. Zazwyczaj winne temu są zwyrodnienia kręgosłupa. Dzięki matom rehabilitacyjnym, można skutecznie złagodzić ból, za co odpowiada szereg mechanizmów w organizmie człowieka. Ważny jest więc dobór odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego w celu złagodzenia doznań bólowych w obrębie pleców. Dzięki stosowaniu mat rehabilitacyjnych, kręgosłup jest w zdecydowanie lepszej formie.