Bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy samochodem

Bezpieczeństwo dziecka podczas jazdy samochodem

2018-04-06 Dzieci 0

Dziecko spędza w samochodzie dużo czasu. Codzienna podróż do przedszkola, cotygodniowy wyjazd na zakupy lub wyprawa do babci kilka razy w roku muszą być bezpieczne. Dlatego każdy rodzic dokładnie zastanawia się nad wyborem najlepszego fotelika dla swojej pociechy. Wiele sklepów internetowych proponuje swoje innowacyjne produkty gwarantujące bezpieczeństwo.

Komfortowa i bezpieczna jazda w fotelikach Recaro

fotelik samochodowy recaro 9 36Jednym z producentów fotelików samochodowych jest marka Recaro. Swoje produkty tworzą z myślą o bezpieczeństwie i komforcie dziecka. Firma posiada produkty w kilku przedziałach wiekowych. Jest to między innymi wiek od 9 miesięcy do 12 lat, co odpowiada wadze 9-36 kg. Jak widzimy fotelik będzie długo służył dziecku. Dzięki temu zaoszczędzimy na ciągłej wymianie fotelika. Produkty z tego przedziału wiekowego proponowane są jako modele Young Sport Hero oraz Monza Nova IS. Oba z nich cechują się wysoką jakością wykonania oraz materiałem przepuszczającym powietrze. Wyposażone są w regulowane zagłówki, które można podnosić kiedy dziecko jest starsze. Natomiast piankowe siedziska bez problemu dostosowują się do postawy dziecka. Fotelik ma możliwość odchylenia oparcia, dzięki czemu dodatkowo poprawia się komfort jazdy. Bezpieczny fotelik samochodowy recaro 9 36 w modelu Monza posiada osłonę przeciwuderzeniową przeznaczoną dla najmłodszych dzieci. Daje to możliwość maksymalnej ochrony małego pasażera podczas zderzenia.

Najważniejszą cechą fotelików samochodowych jest bezpieczeństwo. Marka Recaro bierze pod uwagę także komfort dziecka oraz rodzica. Dla ułatwienia spokojnej jazdy osobie dorosłej i dostarczenia rozrywki dziecku, w zagłówkach fotelika zamontowane zostały głośniki z wejściem USB. Dzięki nim dziecko może zająć się słuchaniem muzyki lub oglądaniem bajek.