Bezpieczne płatności kartą w terminalu

Bezpieczne płatności kartą w terminalu

2017-08-29 Sklepy i zakupy 0

Rosnąca popularność transakcji kartą płatniczą nie wynika tylko z faktu posiadania „plastików” przez klientów. Taki rodzaj płatności ma szereg zalet dla przedsiębiorców. Odpada kosztowny transport gotówki z i do punktu handlowego. Środki po transakcji nieomal od razu pojawiają się na koncie przedsiębiorcy.

Płatności kartą  w terminalu

terminale do kart warszawaSprzedawca ma do wyboru dwa rodzaje terminali. Tradycyjny, stacjonarny POS do urządzenie, wymagające stałego zasilania z prądu. Potrzebuje też dowolnego łącza internetowego do transmisji danych przy transakcji. Sprzęt mobilny daje więcej możliwości. Można nim dokonywać transakcji w każdym miejscu w Polsce, co przydaje się, gdy zapłata ma być dokonań w siedzibie lub domu klienta. Urządzenie posiada wbudowany akumulator o wysokiej wydajności, dzięki czemu zapewnia wiele godzin stabilnej pracy. Transmisja danych wykorzystuje kartę sim i bezpieczny protokół gprs. Wybierając konkretny model warto porównać ofertę kilku dostawców. Choć mogą się wydawać zbliżone, to jednak finalnie różnice w kosztach obsługi mogą sięgać kilkuset złotych miesięcznie.Oznacza to, że o tyle trzeba będzie albo zmniejszyć zysk, albo podnieść ceny, wykorzystując terminale do kart warszawa, tak jak inne miasta, szczególnie te z zabytkową starówką, jest idealnym miejscem do wykonywania transakcji kartami płatniczymi.

Firmy, oferujące terminale kartowe, oprócz obsługi transakcji, mają w zanadrzu dodatkowe, bardzo ciekawe propozycje i produkty. Firma handlowa może mieć na przykład udostępniony specjalny limit debetowy, powiązany z wysokością salda transakcji kartowych. Dzięki temu poprawia się płynność finansowa, a wnioskowanie o taki limit jest prostsze i łatwiejsze, niż uzyskanie kredytu obrotowego w rachunku bieżącym w banku.