Bramka do gry w piłkę ręczną

Bramka do gry w piłkę ręczną

2019-07-01 Sport i rekreacja 0

Sport, jakim jest piłka ręczna wymaga bramki do której zawodnicy będą mogli rzucać, aby zdobyć punkt. Kupując taką bramkę trzeba zastanowić się nad jej wymiarami, a także tym, w jaki sposób zamocować ją do podłoża. Piłka ręczna wymaga innej bramki, niż piłka nożna. Nie ma w tym nic dziwnego. Bramki tego typu powinny być dostosowane do tego sportu. Dzięki temu bramkarz, jak i napastnicy mogą trenować.

Cechy bramek do piłki ręcznej

bramka do piłki ręcznejBramki tego typu powinny mieć jednolite wymiary. Chodzi o to, aby szerokość bramki miała trzy metry, natomiast wysokość tylko dwa metry. Taka bramka jest wymiarowa. Używa się takich nawet na meczach reprezentacji naszego kraju, a trzeba przyznać, że Polacy są świetni w tej grze. Bramka do piłki ręcznej powinna mieć określoną głębokość, na sto pięćdziesiąt centymetrów. Dzięki temu piłka będzie zatrzymywać się na siatce. Ponadto ważne jest to, by słupki były płaski, a nie okrągłe, jak w piłce nożnej. Dzięki temu rozpędzona piłka po trafieniu w kant nie odbije się w bramkarza. Bramka do piłki ręcznej powinna być łączona na śrubach z podłożem. Dzięki temu może być ona przenośna. Liczy się mocowanie elementów. W tym przypadku wszystko musi być jak najlepiej dopracowane, aby nie było problemów z pęknięciami, szczególnie w łączeniach słupków z poprzeczkami. Standardowa bramka powinna być w czerwono szare pasy. Dzięki temu bramka będzie widoczna nawet na dużą odległość.

Bramka powinna być odpowiednio dopracowana, aby nie było z nią większego problemu. Trzeba przyznać, że najczęściej bramki są kupowane do hal sportowych w szkołach. Jeżeli również planujemy taki zakup, zadbajmy o bramkę wysokiej jakości. Posłuży ona przez wiele lat, a dzięki temu młodzież będzie mogła nauczyć się grać w piłkę ręczna w realistycznych warunkach, jak na meczu reprezentacji.