Budowa własnej sauny

Budowa własnej sauny

2019-01-02 Dom i ogród 0

 

Nasze zdrowie jest najcenniejszym dobrem jakie posiadamy więc należy o niego dbać w tak dużym stopniu jak tylko jesteśmy w stanie. Doskonałym przykładem do naśladowania są Finowie, którzy o stan swojego zdrowia dbają korzystając z saun. Szacuje się, że obecnie w Finlandii znaleźć można już ponad milion tych obiektów z których to Finowie korzystają niemalże codziennie.

Nowoczesna sauna na podczerwień

sauna infrared na podczerwieńGeneralnie jest tak, że sauny kojarzą nam się głównie z parą wodną oraz niespotykanie wysoką temperaturą powietrza. Otóż dziś chciałbym przedstawić pewien rodzaj saun, który nie ma żadnego związku ani z parą ani nawet z podnoszeniem temperatury otoczenia. Tym urządzeniem jest sauna infrared na wymiar. Jest to nowość na rynku tych urządzeń ale z każdym rokiem zyskuje ona ogromną popularność. Sercem całego urządzenia są specjalne promienniki podczerwieni. Działają one w taki sposób, że wysyłają w stronę korzystających z nich osób wiązkę fal podczerwieni. Dzięki temu odczuwamy ciepło zbliżone do tego jakie emituje Słońce. Ciekawym zjawiskiem jest to, że promienie podczerwieni nie podgrzewają powietrza jakie nas otacza a jedynie oddziaływują na nasze ciała. Jest to dość niekonwencjonalny rodzaj saun bowiem panuje w nich pokojowa temperatura. Saunę tego typu każdy może posiadać w swoim domu. Do jej stworzenia nie będziemy potrzebowali żadnego pieca czy skomplikowanej instalacji. Wystarczy nam jedynie kilka metrów kwadratowych, które są niezagospodarowane.

Ogólnie rzecz biorąc korzystanie z saun ma olbrzymi wpływ na nasze zdrowie. Systematyczne z nich korzystanie skutecznie podniesie naszą odporność oraz wspomoże leczenie wielu chorób. Zamiast opłacać karnety na wejście do sauny w jakimś spa czy drogim hotelu to lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie we własną saunę.