Bydgoskie firmy: która dobuduje drewniany taras?

Bydgoskie firmy: która dobuduje drewniany taras?

2018-01-08 Dom i ogród 0

Gdy postanowiłam wraz z mężem, że wprowadzamy się do teściów, nie miałam pojęcia jak cała „przygoda” się skończy. Jednak byli to już ludzie starsi, którzy potrzebowali pomocy i których bardzo szanowałam. Obawiałam się tylko, czy wspólne mieszkanie nam nie zaszkodzi. Potrzebowaliśmy oddzielnego wejścia do domu.

Zalety dwóch tarasów w domu jednorodzinnym

tarasy bydgoszczNie mogliśmy wchodzić sobie w drogę. Pomyślałam też o drugim tarasie, po naszej stronie domu. Bardzo chętnie pomogę teściom i spotkam się z nimi, ale oboje są palaczami, latem na tarasie spędzają dużo czasu, a mnie dym przeszkadza. Paweł zgodził się od razu na mój pomysł z oddzielnym wejściem i tarasem. Myślę, że on też obawiał się, czy nie będziemy sobie przeszkadzać wzajemnie. Gdy on miał zająć się wejściem, ja zajęłam się tarasem. Nie chciałam mieć płytek jak teściowie tylko deskę. Nasz miał być po drugiej stronie domu, więc nie widać by było kontrastu między nimi. Wpisałam w googlach tarasy bydgoszcz i pooglądałam realizacje. Po godzinie miałam już dylemat: deska tarasowa czy drewno, ale cieszyło mnie to, że w ogóle mam wybór i że taras powstanie. Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu. Latem słońce, wiosną pierwsze burze, a jesienią urok deszczu. Nie wiem jakby było, gdybyśmy nie mieli możliwości dobudowy. Każdy człowiek potrzebuje prywatności i intymności, nawet wśród najbliższej rodziny. Taras jest miejscem, gdzie miałam spędzać dużo czasu: czytając, opalając się i rozmyślając. W marzeniach zobaczyłam domek w lesie i już wiedziałam, że taras będzie drewniany!

Teściowa doskonale rozumiała nasze potrzeby i nawet mogłam na nią liczyć przy planowaniu. Zaintrygowała mnie, bo zauważyłam u niej smykałkę do aranżowania przestrzeni. Podała mi całkiem niezłe pomysły. Teść z kolei, powiedział, że jest zaskoczony naszym pomysłem, ale szanuje to „nowoczesne podejście do tematu”.