Chemia hotelowa i preparaty czyszczące

Chemia hotelowa i preparaty czyszczące

2017-11-08 Usługi 0

Higiena w hotelu jest jednym z najważniejszych aspektów jego prowadzenia. Aby hotel był w nienagannej czystości trzeba stosować regularnie odpowiednie środki, które zapewnią higienę oraz czystość. Aby tak było trzeba stosować preparaty specjalnie stworzone dla szybkiej dezynfekcji pokoi hotelowych, podłóg oraz łazienek.

Dezynfekcja hotelowa za pomocą specjalnych preparatów

skoncentrowana chemia hotelowaAby utrzymać pokoje hotelowe w czystości, stosuje się preparaty myjące i czyszczące o przyjemnych zapachach. Mogą być to koncentraty do mycia powierzchni zmywalnych lub płyny do czyszczenia i dezynfekcji szklanych powłok. Oprócz dezynfekcji pokoi, skoncentrowana chemia hotelowa obejmuje czyszczenie podłóg. Aby uzyskać pożądany efekt używa się produktów aktywnych w postaci płynów. Płyny mogą być przeznaczone zarówno do mycia ręcznego jak i maszynowego. Mogą być także stosowane nabłyszczacze oraz środki do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg drewnianych. Również w łazienkach stosuje się skoncentrowane środki, które z łatwością usuwają zanieczyszczenia. Chemia łazienkowa, oprócz swojego mocnego działania, ma też właściwości odświeżające poprzez długotrwały zapach. Stosuje się też bardzo silne preparaty, które szybko usuwają zabrudzenia, odporne na działanie słabszych środków. Mogą być to środki zagęszczone, usuwające rdzę i osady.

Oprócz preparatów myjących, stosuje się tez specjalistyczną chemię hotelową. Mogą być to odświeżacze powietrza niezbędne w przeprowadzaniu gruntownej dezynfekcji hotelowej. Oprócz środków odświeżających, używa się preparatów czyszczących dywany i tapicerowane wykładziny. Hotel wymaga też posiadania chemii usuwającej trudne zabrudzenia takie jak: smoła, żywica i guma do żucia. Działają one skutecznie, a stosuje się je miejscowo.