Dywanik samochodowy w Fordzie

Dywanik samochodowy w Fordzie

2018-11-14 Motoryzacja 0

Każde auto ładnie wygląda kiedy jest nowe, a jego wnętrze nie posiada śladów użytkowania. W trakcie eksploatacji wycierają się dywaniki, siedzenia, czy przecierają pasy. Na szczęście całe wyposażenie samochodu, możemy wymienić na nowe.

Jakie są rodzaje dywaników samochodowych?  

dywaniki samochodowe ford mondeoKażdy samochód jest inny i posiada odmienne wyposażenie. W zależności od modelu samochodu, w sklepach motoryzacyjnych kupimy przeróżne pokrowce na siedzenia, osłonki na pasy bezpieczeństwa, dywaniki, czy rolety do okien. Jeżeli chcemy kupić dywaniki samochodowe Ford Mondeo będzie samochodem, który wyga ich czterech sztuk, plus piąta w bagażniku. Jeżeli kupujemy nowy samochód, to dopasowane dywaniki w całym samochodzie są na wyposażeniu, jednak z czasem się niszczą i trzeba je wymienić. Najlepiej kupować oryginalne, bo będą dobrej jakości, a ich zaczepy będą we właściwym miejscu, tak aby umożliwić ich przytwierdzenie i uniemożliwić przesuwanie w trakcie jazdy. Najczęściej w sklepach z częściami do samochodów spotykamy dywaniki welurowe, lub gumowe. Welurowe doskonale chłoną wodę i nie dopuszczają do powstawania rdzy na spodzie samochodu, a gumowe mają podwyższone brzegi, aby zatrzymać na sobie warstwę piachu i brudu naniesionego z pola. Dywaniki są niezbędne w okresie zimowym, bo z każdym wejściem do auta, wnosi się sporą ilość śniegu, który szybko topnieje i może prowadzić do powstania rdzy. Poza dywanikami w miejscu kierowcy i pasażerów, koniecznie trzeba dokupić odpowiedni jego rozmiar do bagażnika.

W Fordach znajdują się największe dywaniki, gdyż jest to dość długie auto, w którym każdy pasażer ma sporo miejsca na nogi. Jeżeli kupimy oryginalne dywaniki, to będziemy mogli je przytwierdzić specjalnymi zaczepami do podłoża auta, aby w trakcie jazdy się nie przemieszczały.