Ekscytujące wyprawy rowerowe po Mazurach

Ekscytujące wyprawy rowerowe po Mazurach

2018-07-31 Turystyka 0

Odpoczynek i relaks to podstawa zdrowego trybu życia. Każdy z nas potrzebuje odetchnąć od pracy i odgłosów przejeżdżających samochodów. Dlatego też warto chociaż raz na kilka miesięcy wyrwać się z dużego miasta i spędzić czas w bardziej malowniczych okolicach. Zapewne każdy z was znajdzie w Polsce, w swojej okolicy miejsce, do którego jeszcze nie dotarł.

Wyprawa rowerowa wokół Iławy to świetna zabawa

wyprawy roweroweNasze trzy dni wolne od pracy postanowiliśmy spędzić w okolicach Iławy, która miała być naszym miejscem wypadowym na wyprawy rowerowe. Miasto to jest oddalone od Bydgoszczy niecałe dwie godziny jazdy samochodem. Zapakowaliśmy na bagażnik rowery i ruszyliśmy w trasę. Pierwszego dnia postanowiliśmy spędzić w samym mieście Iława. Posiada ono długą i ładne poprowadzoną ścieżkę rowerową wzdłuż brzegu Jeziora Iławskiego – największy zbiornik na terenie Parku Krajobrazowego Pojezierze Iławskie. Przemierzaliśmy więc tę trasę rowerową podziwiając ogrom jeziora, ale także udało nam się odnaleźć kilka malowniczych miejsc. Wokół tej trasy rowerowej zbudowano także liczne kawiarnie i restauracje, które przepełnione są turystami. Dodatkowo dla fanów wodnych przygód przygotowano liczne wypożyczalnie rowerów wodnych, kajaków, motorówek czy żaglówek. Miejsce to okazało się dla nas idealne. Drugi dzień spędziliśmy na kolejnych podróżach rowerem, tym razem udając się do kilku okolicznych ruin zamków Krzyżackich.

Podróż rowerem po okolicach Iławy dostarczyła nam wielu pozytywnych emocji. Naładowaliśmy baterie i z uśmiechem na twarzy każdego dnia powracaliśmy do bazy noclegowej. Każdy miłośnik naszego kraju powinien znaleźć kilka dni, aby móc przeżyć takie chwile. Wystarczą rowery, dużo chęci i aparat. Nasze albumy przepełnione są zdjęciami z wycieczek rowerowych.