Gdzie kupić produkty do robienia sushi?

Gdzie kupić produkty do robienia sushi?

2019-10-20 Dieta 0

Odkąd zaczęłam słuchać muzyki japońskiej zaczęłam również bardziej interesować się kulturą azjatycką, a w tym także kuchnią. Bardzo polubiłam japońskie potrawy, zwłaszcza sushi i pewnego dnia postanowiłam, że sama nauczę się je przyrządzać. Nie wiedziałam tylko, gdzie mogę dostać niezbędne składniki, aczkolwiek i ten problem udało mi się rozwiązać.

Internetowe sklepy z orientalnymi produktami

sklep orientalny internetowyPrzyznam szczerze, że na początku czułam obawy związane z kuchnią orientalną ponieważ dotychczas nigdy nie miałam okazji spróbować surowego mięsa, aczkolwiek kiedy moja przyjaciółka zabrała mnie pierwszy raz w życiu na sushi wówczas od razu je pokochałam. Pamiętam, że zamówiłam wtedy kawałki zarówno z łososiem, jak i ogórkiem i to właśnie te podstawowe najbardziej mi smakowały. Z biegiem czasu zaczęłam eksperymentować i próbować coraz bardziej różnorodnego sushi, aż w końcu wpadłam na pomysł, aby samej je wykonać. Na początku dużo czytałam na ten temat oraz oglądałam mnóstwo filmików z instrukcją, jak poprawnie przyrządzić takie danie, aż w końcu wiedząc dokładnie co zakupić zrobiłam sobie listę niezbędnych składników i akcesoriów oraz zaczęłam szukać odpowiedniego sklepu. Nie sądziłam jednak, że tak łatwo znajdę dobrze wyposażony sklep orientalny internetowy w którym dostanę naprawdę wszystko, co niezbędne. W znalezionym przeze mnie sklepie online zakupiłam zarówno ryż, wodorosty, wasabi, ocet, sos sojowy, ale i sezam oraz tacki bambusowe i pałeczki.

Mało tego sklep posiadał również w swojej ofercie całe zestawy do sushi co znacząco ułatwiło mi zakupy i jak się okazało taki zestaw był znacznie bardziej opłacalny cenowo, aniżeli kupowanie wszystkiego osobno. Kiedy wreszcie otrzymałam swoje zamówienie od razu przeszłam do przyrządzania sushi i muszę przyznać, że wyszło wyśmienite.