Gdzie wykonuje się izolację pionową?

Gdzie wykonuje się izolację pionową?

2022-02-23 Budownictwo Usługi projektowe 0

Jednym z najbardziej charakterystycznym elementów konstrukcyjnych obiektów budowlanych są fundamenty. Wszystko dlatego, iż powszechną technologią budowlaną jest stosowanie materiałów betonowych, w tym bloczków, czy pustaków. Dlatego ciężar budynków jest stosunkowo duży i niezbędne staje się wykorzystanie fundamentów, na których stawia się ściany nośne oraz poszczególne ścianki działowe.

Dlaczego stosuje się izolacje pionową?

izolacja pionowaPoszczególne rozwiązania budowlane przewidują zastosowanie szeregu elementów, które określa się jako konstrukcje żelbetonowe. Wszystko dlatego, iż zbrojenie, które stanowi integralną część tego rozwiązania, pozwala na zwiększenie elastyczności betonu, jak również jego wytrzymałości. Istotne jest jednak stworzenie odpowiedniej ochrony na wypadek wilgoci lub wody. Dlatego tak popularna jest izolacja pionowa. Rozwiązanie to wykorzystuje się najczęściej przy okazji fundamentów. Wszystko dlatego, iż one właśnie stanowią element w szczególności narażony na szkodliwe działanie wody. Znajdują się w gruncie, a to stwarza niebezpieczeństwo ich podmycia lub penetracji przez wodę. By tego uniknąć należy wykonać odpowiednią hydroizolację, ale też izolację termiczną, która przekłada się na komfort użytkowania poszczególnych pomieszczeń, w szczególności takich, jak piwnice.

Odpowiednio wykonana hydroizolacja to pewność, iż budynek posiada odpowiednie zabezpieczenie na wypadek wilgoci i wody z zewnątrz. To natomiast przekłada się na jego ogólną wytrzymałość. W przypadku hydroizolacji wykorzystuje się różnego typu materiały, w zależności od samego typu elementów, przy okazji których należy przeprowadzić tego typu prace. Hydroizolacja pozwala na skuteczną ochronę elementów betonowych przed wodą, która może mieć destrukcyjne działanie.